عملیات مشترک و پیچیده هجوم آبخاکی

تکاوران و تفنگداران دریایی عملیات مشترک و پیچیده آبخاکی را در سواحل مکران به صورت دوسویه اجرا کردند.

عملیات مشترک و پیچیده هجوم آبخاکی در رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، در این عملیات هجومی و آفندی که به منظور تصرف ساحل مورد نظر طراحی و اجرا شد،  تجهیزات شناوری و پروازی نیروی دریایی و نفربرهای دوزیست نیروی زمینی با پشتیبانی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی با موفقیت مورد استفاده قرار گرفتند.

در این عملیات پس از انجام بمباران هوایی توسط جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی و بمباردمان ساحلی توسط ناوشکن ها و شناورهای موشک انداز و راکت انداز در حجم وسیع و انهدام اهداف و نیروهای متخاصم از هوا، سطح و زیرسطح توسط نیروهای عملیات ویژه، عمده قوا و تجهیزات نیز با حمایت یگان های رزمی توسط ناوهای نیروبر به ساحل مورد نظر منتقل و عملیات هجومی و آفندی آبخاکی با موفقیت انجام شد.

حضور نیروهای جوان، ولایتمدار و با انگیزه در کنار کارکنان زبده و با تجربه از نکات بارز این تمرین بود که بیانگر آمادگی نسل جوان برای اجرای عملیات سخت و پیچیده است.

در تمام مدت اجرای عملیات آبخاکی پوشش کامل آسمان و فضای منطقه توسط چشمان همیشه بیدار نیروی پدافند هوایی ارتش تامین و با استفاده از انواع حساسه های موجود در منطقه، سامانه های راداری و موشکی و بهره گیری از یگانهای پروازی با سرنشین و بدون سرنشین با هدایت قرارگاه پدافند هوایی در قالب شبکه یکپارچه، امنیت کامل فضای منطقه رزمایش برقرار شد.


به گزارش مارین‌پرس، رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش تحت فرماندهی قرارگاه ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی ایران و نظارت فرمانده و ناظران قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) اجرا می شود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حضور زیردریایی فاتح و پهپاد سیمرغ برای اولین‌بار در رزمایش ذوالفقار

پ شهریور 20 , 1399
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری گفت: مراحل اصلی رزمایش مشترک ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی ایران از فردا آغاز می شود وبه مدت سه روز ادامه دارد.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده رزمایش مشترک ذوالفقار 1399

شاید برای شما جالب باشد