نمایش اقتدار دفاعی کشور در رزمایش پهپادهای ارتش+فیلم

نخستین روز رزمایش مشترک پهپاد های ارتش جمهوری اسلامی ایران با شرکت صدها فروند هواپیمای بدون سرنشین در منطقه عملیاتی کویر سمنان شروع شد.

پهپاد رزمی و پدافندی کیان ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش
زمان مطالعه: 5 دقیقه

رضا زیرک


به گزارش مارین‌پرس، تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با شرکت صدها فروند از پهپادهای عملیاتی نیروی زمینی، پدافند هوایی، نیروی هوایی و نیروی دریایی راهبردی ارتش در آسمان منطقه عمومی سمنان و بصورت همزمان در نقاط مختلفی از مرزهای ایران اسلامی به مدت دو روز برگزار می‌شود.

در این تمرین بزرگ که در گستره‌ای وسیع انجام می شود، تعدادی از انواع پهپادهای بومی ارتش جمهوری اسلامی ایران مأموریت‌های مختلف رزمی، مراقبت و شناسایی، جنگالی و انتحاری در بردهای پروازی مختلف از برد کوتاه تا برد دور را به مرحله اجرا می گذارند.

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس، رئیس ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده کل ارتش با حضور در منطقه عمومی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش از یگان‌های پهپادی حاضر که در مسیری به طول بیش از یک کیلومتر مستقر شده‌اند، در تمرین سان دیدند. در آغاز این مراسم و در مراسم سان دیدن از یگان‌های پهپادی مستقر، فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش، سردار سرلشکر باقری و امیر سرلشکر موسوی را همراهی کردند.

لازم به ذکر است که در این رزمایش پهپادی که متنوع ترین در نوع خود است، تمامی کلاس پهپادهای نیروهای زمینی و هوایی و دریایی ارتش، محصولات جهاد خودکفایی نیروها و همچنین محصولات تحویل وزارت دفاع و شرکت های خصوصی دانش بنیان تحویلی به نیروهای مسلح حضور دارند و تمامی فرماندهان در رده های عالی، میانی و کارشناسی هم جهت سنجیدن توانمندی ها گرد هم آمدند.

گزارش ویدئویی اولین روز از بزرگترین رزمایش پهپادی ایران – آجامدیا
گزارش ویدئویی دومین روز از بزرگترین رزمایش پهپادی ایران

نمایشگاه دستاوردها و زیرسامانه‌های پهپادی تولید شده توسط متخصصان کشورمان

همچنین در نخستین تمرین مشترک و بزرگ رزم پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران، برخی تجهیزات، دستاوردها و زیرسامانه‌های پهپادی تولید شده توسط متخصصان کشورمان در ارتش و صنایع دفاعی در قالب یک نمایشگاه با حضور مقامات و فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح برای نخستین بار رونمایی و بکارگیری شده اند.

در این نمایشگاه که شامل دستاوردهای پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از پهپادهای عملیاتی از نیروهای چهارگانه ارتش است، صد‌ها فروند انواع پهپادهای رزمی، بمب‌افکن، رهگیر، شناسایی و مراقبتی، جنگالی، انتحاری و … به نمایش در آمده است.

همچنین در این نمایشگاه برای نخستین بار از تعدادی از محصولات جدید در حوزه پرنده‌های بدون سرنشین رونمایی شد.

دستاورد‌های پهپادی ارتش از جمله پهپاد‌های کمان، کرار، کیان، سیمرغ، انواع مهاجر، انواع ابابیل، یسیر، صادق، حازم، انواع مولتی روتور‌های رزمی و پشتیبانی رزمی با قابلیت اجرای عملیات در محیط جنگ الکترونیک و مجهز به سامانه‌های اخلال و فریب راداری از جمله سامانه‌هایی بودند که رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل ارتش و معاونت عملیات ارتش از آن‌ها در این نمایشگاه بازدید کردند.

پهپاد عمودپرواز پلیکان 2 نیروی دریایی ارتش

رزمایش بزرگ پهپادی ارتش و دیدگاه کارشناسان نظامی

امیر سرتیپ محمدحسین دادرس، جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛ غیرت، توانمندی و پشتکار جوانان برومند این مرز و بوم، موجب شده است به مرحله‌ای از خودکفایی و حرکت جهادی در عرصه‌ تولید تجهیزات نوین دست یابیم که قابلیت رقابت با کشورهای پیشرفته در این حوزه را داریم به نحوی که در حوزه‌ پهپادی حائز رشد و ارتقاء قابل توجهی بوده‌ایم.

امیر دریادار سید محمود موسوی، معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران در تشریح ابعاد مختلف این تمرین بزرگ با بیان اینکه “جمهوری اسلامی ایران امروز یکی از کشورهای توانمند جهان در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین محسوب می‌شود”، گفت: در تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش انواع مختلف سامانه‌های پهپادی در نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در شرایط رزم واقعی به اجرای مأموریت‌های تعریف‌شده خواهند پرداخت.

ایشان همچنین افزودند: اجرای عملیات‌های رزمی پهپادی شامل رهگیری هوایی و انهدام اهداف هوایی با استفاده از موشک هوابه‌هوا، انهدام اهداف زمینی با استفاده از بمب‌ها و موشک‌های نقطه‌زن و همچنین به‌کارگیری گسترده پهپادهای انتحاری از جمله اقداماتی است که در بخش عملیاتی این تمرینات اجرا می‌شود.

پهپاد سیمرغ

پرواز پهپادهای نیروی دریایی ارتش از روی شناور در آب‌های جنوبی کشور

امیر دریادار موسوی ادامه داد: پرواز پهپادهای نیروی دریایی ارتش از روی شناور در آب‌های جنوبی کشور، پرواز برد بلند پهپادهای انتحاری نقطه‌زن برای انهدام اهداف حساس و حیاتی در عمق خاک دشمن از طرح‌های تمرینی رزم پهپادی خواهد بود.

وی اضافه کرد: مشارکت یگان‌های پهپادی درگیر رزمایش از سایر نقاط کشور و همزمان پایش و رصد مرزهای زمینی، هوایی و دریایی از دیگر اقدامات مهم این تمرین بزرگ رزم پهپادی است.

امیر سرتیپ دوم تقی خانی، سخنگوی ارتش در رزمایش گفت : رزمایش پهپادی امروز، پیام “ما آماده ایم…” برای دشمنان است.  پیام این رزمایش به دشمنان این است که تحریم ها نتوانسته خدشه ای در اراده و تلاش ایرانیان ایجاد کند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جذاب‌ترین شهر خلیج فارس کدام شهر است؟

س دی 16 , 1399
اندیشکده آرمان نوشت: بر اساس شاخص موسسه AIRINC، شهر دوبی جذاب ترین شهر خلیج فارس با رتبه 35 جهانی است که در این شاخص تهران رتبه 108 را در جهان دارد.
تصویر هوایی از تراکم ساختمان و آپارتمان‌ها در شهر ساحلی بندرعباس

شاید برای شما جالب باشد