ناو های آمریکایی توسط قایق های تندرو سپاه در خلیج فارس رصد و کنترل می شود

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ناوهای آمریکایی توسط قایق های تندرو سپاه در خلیج فارس کنترل و رصد می شوند.

قایق‌های تندرو نیروی دریایی سپاه
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در مراسم گرامیداشت روز ۱۳ آبان در کیش اظهار کرد: امروز دشمن حضور مردم را در سراسر کشور بخصوص این نقطه مهم با مردمان ولایتمدار را رصد می کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: خداوند متعال تاکید داشته که در مقابل ظلم و ستم و زورگویی سکوت نکنید و ایستادگی داشته باشید و امروز ملت ایران در مقابل استکبار جهانی ایستاده، تا جایی که ملت های منطقه و جهان را بر این اقتدار و ایستادگی به تحسین و شگفتی وا داشته است.

وی گفت هر جا صدای عدالت خواهی و ظلم ستیزی بلند می شود امریکا حضور پیدا می کند تا صدا را خفه کند، تاریخ کوتاه امریکا سراسر زورگویی و ستم و ظلم بوده از ظلم به سرخ پوستان تا ریختن بمب اتم بر سر مردم ژاپن و سوزاندن مردم ویتنام و حضور مستقیم و غیر مستقیم در جنگ تحمیلی علیه ملت ایران همه نشان از خوی وحشیگری و استبداد این رژیم دارد.

به گفته سردار تنگسیری، حضور در کودتای سال ۳۲ و تبعید امام و کمک به عراق برای راه اندازی جنگ ۸ ساله و جنگی که امریکا در مراحلی مستقیم وارد عمل می شد و سکو های نفتی و کشتی های ما را هدف قرار می داد همه نشان از وحشی گری آمریکا دارد. ولی ما هم شش سیلی محکم به آمریکایی ها زده ایم هدف قراردادن ۳ کشتی و یک ناو، ۲ هلی کوپتر آپاچی از آن جمله آن ها بودند که بیش از ۲۵ امریکایی در این عملیات ها به هلاکت رسید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: آمریکایی ها همواره در جهت ظلم به ملت ایران برآمدند و پس از انقلاب هم به تحریم های ظالمانه تا به امروز ادامه داده اند.

وی خاطرنشان کرد: دانش هسته ای برای ساخت دارو و سایر حوزه ها مورد استفاده دانشمندان ایرانی قرار گرفته است. ببینید آمریکایی ها برای کسب دانش هسته ای توسط ایرانی ها چه صدایی به راه انداخته اند، ولی به لطف حضور و حمایت مردم و جوانان این مرز و بوم امروز در مقابل امریکا قد علم کرده ایم و ضمن کسب دانش روز و ساخت و تولید ادوات مورد نیاز علمی به جایی رسیده ایم که امروز کشتی ها و ناو های امریکایی در رصد فرزندان کشور قرار گرفته اند و در صورت ورود به آب های جمهوری اسلامی با اولین اخطار قایق های تندروی ما به زبان فارسی اطاعت امر می کنند و صحنه را ترک می کنند؛ ناو هایی که بعضا ۱۰۰۰ برابر قایق های ما وسعت دارند.

سردار تنگسیری افزود: پیش از انقلاب کسی جرات نداشت که به امریکایی ها بگوید از این خیابان نگذرید؛ اما امروز ما با اقتدار ایستاده ایم و اجازه نفس کشیدن به دشمن را نمی دهیم و این اقتدار با خون شهیدان و حمایت رهبری و حضور شما مردم همیشه در صحنه حاصل شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: دانش آموزان و جوانان و دانشجویان تاریخ را مرور بکنند استبداد امریکایی را مطالعه بکنند و بدانند که امریکا چه دشمنی با ملت های بیدار بخصوص ملت ایران داشته و امروز به این اقتدار کشور در همین آب های نیلگون خلیج فارس ببالند و بر این اقتدار و قدرت فرزندان خود افتخار کنند.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم این اقتدار و قدرت بماند باید ایستادگی داشته باشیم و تا پای جان بایستیم و ما در دریا ایستاده ایم. اگر میخواهیم موفق باشیم باید کسب دانش کنیم امروز در حوزه دانش تولید ملزومات و ادوات جنگی و نظامی ما قایق های موشک انداز را با سرعت ۶۲ الی۹۰ نات سرعت می سازیم و با ۳۲ دانشگاه معتبر در ارتباط هستیم.

سردار تنگسیری افزود: طی ۱/۵ سال گذشته همواره با امریکایی در دریا درگیر بوده ایم، اما اجازه تجاوز و ورود به آب های کشورمان را به هیچ وجه به آن ها نداده ایم امروز هیچ کشتی و ناو امریکایی در نزدیکی آب های ما مگر در سواحل کشور های حاشیه خلیج فارس حضور ندارد.

وی گفت: امریکا به تعبیر ما مانند لنگر کشتی است که می خواهد کسانی که در مقابلش می ایستند را به لنگر ببندد و غرق کند؛ ولی این خیال باطلی است برای امریکای ها که به گور خواهند برد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازداشت یکی از مدیران سابق کشتیرانی به اتهام دریافت رشوه ۴۴ میلیارد تومانی

د آبان 13 , 1398
یکی از مدیران سابق شرکت کشتیرانی به دلیل دریافت رشوه ۴ میلیون دلاری شب گذشته بازداشت شد.

شاید برای شما جالب باشد