تقویت روابط تجاری با کشورهای حاشیه کاسپین اولویت اصلی است

ناظر گمرکات گیلان با اشاره به اینکه بیشترین صادرات استان به روسیه است، گفت: تقویت روابط تجاری با کشورهای حاشیه کاسپین اولویت اصلی است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش این خبرگزاری، ابوالقاسم یوسفی نژاد با اشاره به  اینکه بیش از ۶۰ درصد واردات مربوط خطوط تولید یا مواد اولیه است، گفت: باید ارتباط بین صنعت، تولید و دستگاه‌های  اثرگذار ایجاد و تقویت شود.

وی با بیان اینکه ۲۷ دستگاه به سامانه گمرکی متصل هستند، تصریح کرد: امروز اغلب واحدهای تولیدی استان از تسهیلات انبار اختصاصی گمرک استفاده می کنند.

یوسفی نژاد با اشاره به اینکه با توجه تحریم ها بیشتر نگاه ما ارتباط با کشورهای شمالی است، ادامه داد: با توجه به الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا امیدواریم این ارتباط بیش از گذشته شود.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم صادرات استان گیلان به روسیه است، افزود: اغلب صادرات ما از مرز استارا و از بنادر سه گانه انجام می شود.

یوسفی نژاد به فعالیت ۱۰ انبار اختصاصی در استان اشاره کرد و گفت: استفاده از این انبارها مزایای خوبی برای واحدهای تولیدی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته ما وارد کننده شش میلیون تن آهن بودیم که این میزان امروز به ۲۰۰ تن رسیده است، اظهار کرد: علت این میزان کاهش نبود زیرساخت ها برای نگهداری است که مقدمات کار در حال انجام است.

ناظر گمرکات گیلان با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته نگاهمان به سمت ساحل خزر است، تصریح کرد: امیدواریم که در نیمه دوم سال جاری حجم تجارت خارجی استان از منفی به مثبت تغییر یابد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازار ماهی در چابهار نیازمند ساماندهی جدی است

پ مرداد 31 , 1398
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان ویژه چابهار گفت: بازار ماهی در چابهار نیازمند ساماندهی جدی است و برای کنترل بهتر و کاهش قیمت‌ها شهرداری نسبت به برگزاری جمعه بازار ویژه فروش ماهی اقدام کند تا مردم شاهد عرضه ماهی با قیمت مناسب باشند.
معرفی رشته شیلات

شاید برای شما جالب باشد