اضافه شدن ۲ قایق به ناوگان اورژانس دریایی در سواحل جنوبی

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور گفت: ۲ قایق در سواحل جنوبی به زودی به ناوگان اورژانس دریایی کشور اضافه می‌شود.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش این خبرگزاری، یکی از مسائلی که کشور به آن نیاز دارد موضوع اورژانس دریایی برای انتقال بیماران و مصدومان از جزایر خلیج فارس و دریای عمان به مراکز استانی واقع در جنوب کشور است.

در همین راستا محمد نوری معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با اشاره به وضعیت اورژانس دریایی در کشور اظهار کرد: موضوع اورژانس دریایی به تازگی از سوی سازمان اورژانس کشور با هدف انتقال مصدومان از جزایر خلیج فارس به مراکز درمانی استان‌های جنوبی کشور مطرح شده است.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور ادامه داد: در حال حاضر دو قایق اورژانس مشغول به ارائه خدمات فوریت‌های بهداشتی درمانی به مصدومان و مراجعه‌کنندگان است.

لزوم رعایت استاندارد های کافی برای تولید آمبولانس‌های دریایی

نوری تأکید کرد: در حال حاضر اورژانس دریایی در دریای خزر فعالیت نمی‌کند و تنها اکیپ‌های فوریت‌های پزشکی  در قالب ۵۴ پایگاه در سواحل دریای خزر مشغول به ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مراجعه‌کنندگان و غرق شدگان هستند.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور بیان کرد: سازمان اورژانس کشور در نظر دارد ۲ قایق از کشورهای خارجی خریداری و به ناوگان دریایی اورژانس کشور در سواحل جنوبی اضافه کند.

استقبال از تولیدات محصولات دانش بنیان

او گفت: سازمان اورژانس کشور از خرید قایق‌های اورژانس تحت عنوان اورژانس دریایی از شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکنندگان داخلی استقبال می‌کند اما مسئله مهم این است که به طور کلی قایق‌های اورژانس و  آمبولانس‌ها دارای استانداردهای در سطح بالایی باید باشند زیرا وظیفه اصلی آن‌ها انتقال بیماران و حادثه‌دیدگان است.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور افزود: بالگرد اورژانس هوایی برای انتقال حادثه‌دیدگان از جزایر خلیج فارس در منطقه حاضر بوده اما پایگاه هوایی به طور دائمی در این نقاط راه‌اندازی نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عصر جدید نیروی دریایی راهبردی با عملیاتی شدن «باور ۳۷۳»

ش شهریور 2 , 1398
با دستیابی کشورمان به تکنولوژی پرتاب عمودی و گرم موشک، اکنون شناورهای ایرانی می‌توانند با بهره‌گیری از این فناوری، تعداد قابل توجهی موشک آفندی و پدافندی حمل و استفاده کنند.
ناو جماران که بالگرد اس اچ از روی پاشنه آن برخاسته است

شاید برای شما جالب باشد