تفاهمنامه همکاری معاونت شهرسازی و معماری با سازمان بنادر منعقد شد

فرزانه صادق مالواجرد از انعقاد تفاهمنامه همکاری معاونت شهرسازی و معماری وزارتخانه با سازمان بنادر خبر داد و گفت: نظر به اهمیت برنامه‌ریزی توامان خشکی و دریا در استان‌های ساحلی کشور و در چهارچوب سیاست‌های توسعه سرزمینی این تفاهمنامه منعقد شده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش خبرگزاری، جلسه امضای تفاهمنامه بین معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی با حضور فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری و محمد راستاد معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی،برگزار شد.

فرزانه صادق‌مالواجرد دبیر شورای‌عالی شهرسازی سازی و معماری ایران در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارتخانه راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبر، گفت: نظر به اهمیت برنامه‌ریزی توامان خشکی و دریا در استان‌های ساحلی کشور و در چهارچوب سیاست‌های توسعه سرزمینی این تفاهم‌نامه منعقد شده است.

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، ادامه داد: تفاهم نامه فوق با توجه به وظایف شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، به‌منظور حسن اجرای احکام مصوبۀ مورخ ۵ مهر ٨٩شورای‌عالی در خصوص مدیریت یکپارچۀ سواحل (ICZM)منعقد ‌‌شده است.

به گفته معاون شهرسازی و معماری وزارتخانه، تفاهم‌نامه فوق چهار هدف را دنبال می‌کند که شاملِ یکپارچه‌سازی فرایند برنامه‌ریزی توامان توسعه خشکی و دریا (تهیه، بررسی، تصویب و اجرای برنامه‌های توسعه فضایی کشور)، زمینه‌سازی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای انعکاس ملاحظات توسعه دریا محور در اسناد برنامه‌ریزی توسعه فضایی در استان‌های ساحلی، هم‌افزایی و هماهنگی توسعه خشکی و دریا در عرصه‌هایی مانند کریدورها، جزایر، سواحل، ICZM، و در نهایت بازنگری در شرح خدمات طرح‌های توسعه و عمران شهرهای ساحلی با تأکید بر تعامل شهر و بندر، می‌شود.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توسعه میدان مشترک بلال توسط شرکت ایرانی

د شهریور 18 , 1398
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه از امضای قرارداد توسعه میدان مشترک بلال در روزهای آتی خبر داد و گفت:‌ قرارداد توسعه میدان مشترک بلال به ارزش ۴۴۰ میلیون دلار، میان شرکت نفت و گاز پارس و شرکت پتروپارس به امضا می‌رسد.
توسعه سکوهای دریایی میدان مشترک بلال

شاید برای شما جالب باشد