پیشانی توسعه سواحل مکران، توسعه بندر چابهار است

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پیشانی توسعه سواحل مکران توسعه بندر چابهار است، گفت: در دو سال اخیر پروژه های تعریف شده نیز در جهت رشد و توسعه بندر چابهار بوده است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین نیوز محمدرضا اللهیار عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در صدر هیاتی از مدیران کل ستادی، روسای ادارات و کارشناسان فنی سازمان بنادر و دریانوردی از بندر چابهار بازدید کرد.

وی در این سفر از زیرساخت های بندری چابهار همچون زیرساخت های انبارش کالا و انبارهای طریق القدس، مجتمع پتروشیمی نگین مکران چابهار، تجهیزات و اسکله های طرح و توسعه و پروژه دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

محمدرضا اللهیار در جلسه بررسی پیشرفت پروژه های عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار با بیان اینکه پیشانی توسعه سواحل مکران توسعه بندر چابهار است، گفت: در دو سال اخیر پروژه های تعریف شده نیز در جهت رشد و توسعه بندر چابهار بوده است.

وی با اشاره به اسکله نفتی چابهار عنوان کرد: اسکله موجود نیاز صادراتی را رفع می کند اما اسکله نفتی جدید جزء ضروریاتی است که باید ساخت آن انجام شود.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در طرح جامع سه باب انبار در کنار سیلو جانمایی شده است گفت: خط ریلی باید از کنار انبارها رد شود تا فرآیند تخلیه کالا با سرعت انجام شود.

اللهیار با تاکید بر وجود تجهیزات مدرن در بندر چابهار عنوان کرد: در یکی دو سال گذشته تجهیزات خوبی وارد بندر چابهار شده است که از جمله آن می توان به مکنده های غلات، جرثقیل های موبایل ساحلی از 80 تا 140 تن اشاره کرد که کمک زیادی به فعالیت های تخلیه و بارگیری این بندر داشته است.

وی با اشاره به طرح جامع بندر چابهار گفت: در طرح جامع بندر چابهار راه آهن از موضوعات اصلی است که به آن پرداخته شده و این طرح با نگاه توسعه ریل پایه برای چابهار نوشته شده است که بر این اساس حدود 30 درصد حجم ترافیک بندر را روی ریل پیش بینی کرده ایم.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: هر بندری که در کشور توسعه پیدا می کند در درجه اول منافعش برای مردم منطقه است و در بندر چابهار نیز سرمایه گذاری بلندمدتی صورت گرفته است که تا سالیان متمادی می توانند از این نعمت بندر بزرگ اقیانوسی کشور استفاده کنند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

یک دیدگاه برای “پیشانی توسعه سواحل مکران، توسعه بندر چابهار است

  1. با این وضعیت سرمایه گذاری میشه آخه؟
    یه نگاهی به گوادر پاکستان بندازید تا معنی سرمایه گذاری رو متوجه بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایجاد اسکله جدید نفتی در چابهار/ نصب تجهیزات مدرن در بندر

ی آبان 5 , 1398
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ایجاد اسکله جدید نفتی در چابهار گفت: در دو سال اخیر پروژه های متعددی برای توسعه بندر چابهار تعریف شده است و این روند ادامه خواهد داشت.
منقطه آزاد تجاری و بندر چابهار در سواحل مکران

شاید برای شما جالب باشد