مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > هرمزگان > بندر چند منظوره خمیر با ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی به بهره برداری می رسد
کد خبر: 6329 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

بندر چند منظوره خمیر با ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی به بهره برداری می رسدزمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بندر چند منظوره خمیر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش مرین‌پرس، اله مراد عفیفی پور در حاشیه بازدید از روند عملیات احداث بندر چند منظوره خمیر بیان داشت: بندر چند منظوره خمیر که با هدف ایجاد کانونی مهم برای صادرات مواد معدنی و افزایش راندمان تجارت محلی و منطقه‌ای احداث شده است با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

عفیفی پور با بیان اینکه چهار پست اسکله به صورت شمع و عرشه و مسیر دسترسی به طول ۷۴۴ متر از ساحل تا اسکله‌ها از جمله بخش‌های این پروژه بندر سازی است اظهار داشت: در فاز اول این پروژه مسیر دسترسی دریایی شامل دایک سنگی به طول ۶۱۶ متر اجرا شد.

وی در تشریح فاز دوم این پروژه اظهار داشت: اجرای لایه‌های روسازی دایک دسترسی، احداث پل دسترسی از انتها دایک تا محل اسکله، احداث اسکله به همراه تهیه و نصب تأسیسات برقی و مکانیکی در فاز دوم طرح پیش بینی شده که بازدید امروز مبین این موضوع می‌باشد که پروژه مذکور از روند قابل قبولی برخوردار است.

ساخت بندرگاه خمیر اقدامی مهم در جهت تقویت و تعمیق تجارت دریایی

این مقام مسئول احداث و بهره برداری از این بندرگاه را اقدامی مهم در جهت تقویت و تعمیق تجارت دریایی در شهر تاریخی و تالابی بندر خمیر و ایجاد بستر مناسب جهت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ساحل نشینان منطقه دانست و خاطر نشان کرد: وجود معادن غنی در بندر خمیر و همچنین حضور دریانوردان مبرز که پیشه ابا و اجدادیشان تجارت دریایی است یقیناً در افزایش عملکرد معادن منطقه، معیشت ساحل نشینان، امکان تولید و صادرات فرآورده‌های مواد معدنی و افزایش راندمان تجارت محلی و منطقه‌ای نقشی مؤثر ایفا می‌نماید.

عفیفی پور بابیان اینکه این طرح مهم بندرسازی با مدیریت و راهبری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان انجام و برای تکمیل آن مبلغی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده خاطر نشان کرد: هم اکنون پروژه مزبور حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و براساس پیش بینی‌های صورت گرفته پایان سال جاری مورد بهره برداری و استفاده تجار، صادرکنندگان و دریانوردان قرار می‌گیرد.

مدیرکل بنادر و دریا نوردی هرمزگان ظرفیت قابل پذیرش شناورهایی تا ظرفیت ۵ هزار تن را برای این بندرگاه پیش بینی کرد و اذعان داشت: در بخش اشتغال هم زمان با احداث این طرح بندرسازی بطور مستقیم و غیر مستقیم ۲۳۰ نفر و در زمان بهره برداری به صورت مستقیم ۷۰ نفر و غیرمستقیم ۳۰۰ نفر برآورد شده است.

شایان ذکر است آئین عملیات فاز تکمیلی بندر چند منظوره خمیر ۲۸ آذرماه ۹۷ با حضور رئیس و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس دهم، استاندار هرمزگان و جمع کثیری از معتمدین اهالی شهرستان خمیر آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چین ۷۳ میلیون بشکه نفت بر روی ۵۹ نفتکش ذخیره کرده است

د تیر 16 , 1399
چین ۷۳ میلیون بشکه نفت برروی ۵۹ نفتکش شناور بر روی دریا در سواحل شمالی کشور خود ذخیره کرده است.