مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > هرمزگان > رونق صادرات از ‌بنادر شیو، جاسک، کوهستک و سیریک به قطر
کد خبر: 7048 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

استاندار هرمزگان اظهار کرد:

رونق صادرات از ‌بنادر شیو، جاسک، کوهستک و سیریک به قطر

استاندار هرمزگان گفت: اقدامات بزرگی در بنادر شیو، جاسک، کوهستک و سیریک با همکاری متولیان انجام شده که مسیر صادرات را تسهیل کرده و حجم صادرات را افزایش داده است.

فریدون همتی استاندار هرمزگان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، فریدون همتی صبح امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، با بیان اینکه عفیفی‌پور از مدیران توانمند بندری و دریایی کشور است اظهار کرد: امیدوارم مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی هرمزگان با تلاشی مضاعف نیز بتواند سطح بنادر و دریانوردی هرمزگان را ارتقا دهد.

همتی با اشاره به اینکه امیدوارم با حمایت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور بتوانیم شاهد تحولات بیشتری در حوزه بندری و دریایی هرمزگان باشیم، اضافه کرد: تقاضاها برای مشارکت بخش خصوصی در این حوزه زیاد است و باید شرایط را برای ورود بخش خصوص تسهیل کنیم و با فراهم کردن زیر ساخت‌ها شاهد ورود و جذب موج جدید سرمایه گذاری در هرمزگان باشیم.

وی با بیان اینکه پروژه توسعه فاز سوم بندرشهید رجایی نیز با وجود شرایط تحریم و کرونا شاهد پیشرفت چشمگیری هستیم، تصریح کرد: در حوزه گردشگری و صادرات با ایجاد و تحول بنادر کوچک شاهد اقدامات توسعه و نتایج درخشانی هستیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه به زودی سامانه‌ای را ایجاد می‌کنیم تا تمامی سامانه‌ها در این سامانه لینک شده و تمامی فعالیت‌ها رصد و مورد پشتیبانی قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: امیدوارم بندر شهید رجایی نخستین منطقه ویژه اقتصادی باشد که به این سامانه لینک شود و بتواند از حمایت‌های دولت نیز بهره ببرد.

وی با اشاره به رونق صادرات از بندر شیو به قطر تصریح کرد: اقدامات بزرگی در بنادر شیو، جاسک، کوهستک و سیریک با همکاری متولیان انجام شده که مسیر صادرات را تسهیل کرده و حجم صادرات را افزایش داده است. 


منبع: تسنیم

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افتتاح بزرگ‌ترین پروژه‌ شیرین‌سازی آب دریا در هرمزگان

چ تیر 25 , 1399
استاندار هرمزگان از افتتاح فاز دوم آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی ‌بندرعباس خبر داد و گفت: این پروژه با حضور مستقیم معاون ‌‌وز‌یر‌ نیرو و با فرمان ویدئو‌کنفرانسی ‌رئیس جمهور‌ به بهره‌برداری می‌رسد.
تاسیسات آب شیرین کن آب دریا در هرمزگان