روسیه بندر دریایی جدید احداث می‌کند

یک بندر با ظرفیت ۱۲.۵ میلیون تن در منطقه کالمیکیای روسیه در نزدیکی شهر لاگان احداث خواهد شد تا بنادر فعال ایران، هند و قزاقستان را به روسیه مرتبط کند.

Vladivostok port - بندر ولادیوستوک روسیه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، یک بندر با ظرفیت ۱۲.۵ میلیون تن در منطقه کالمیکیای روسیه در نزدیکی شهر لاگان احداث خواهد شد تا بنادر فعال ایران، هند و قزاقستان را به روسیه مرتبط کند.

این بندر جدید شامل ۳۲ پایانه تخلیه بار خواهد بود که هر کدام تأسیسات کاملی مانند بالابرهایی با ظرفیت ۳۰۰,۰۰۰ تن، سیلوهای ذخیره غلات و همچنین پایانه‌هایی برای ذخیره‌سازی و صادرات روغن‌های گیاهی، میوه و سبزیجات و سایر کالاها، دارند.

هر کدام از ترمینال‌های غلات و کانتینر این بندر تا ۵ میلیون تن ظرفیت دارند، در حالی که ترمینال‌های محموله‌های مایع ظرفیتی ۵۰۰,۰۰۰ تنی دارند.

یکی از اهداف اصلی این بندر حمل‌ونقل کانتینر است، چراکه مراکز حمل‌ونقل موجود دریایی در همسایگی این منطقه برای این نوع حمل‌ونقل سازگار نیستند. انتظار می‌رود بیشتر ترافیک کانتینری از هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس از طریق ایران به این بندر برسد.

‌این مجتمع روسی که در دریای خزر تأسیس خواهد شد زمان تحویل کالا از چین و سایر کشورهای آسیایی به اروپا را به شدت کاهش می‌دهد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عملیات جستجوی تفنگداران آمریکایی ناپدید شده پایان یافت

د مرداد 13 , 1399
ارتش آمریکا اعلام کرد که عملیات جستجو برای یافتن تفنگداران آمریکائی ناپدید شده پایان یافته و لذا هر ۸ نفر مُرده‌اند.
عملیات جستجوی تفنگداران دریایی آمریکایی

شاید برای شما جالب باشد