مرین‌پرس > کشتی‌سازی > روسیه ساخت بزرگترین کشتی یخ شکن جهان را آغاز کرد+فیلم
کد خبر: 6907 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

برای سفر به دریای قطب شمال؛

روسیه ساخت بزرگترین کشتی یخ شکن جهان را آغاز کرد+فیلم

کشتی‌سازی زوزدای روسیه ساخت اولین کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جهان در کلاس پیشرو را آغاز کرد. این کشتیِ پرچمدار، «روسیه» نام خواهد گرفت.

ساخت بزرگترین کشتی یخ شکن جهان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، کشتی‌سازی زوزدای روسیه ساخت اولین کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جهان در کلاس پیشوا را آغاز کرد. این کشتیِ پرچمدار، «روسیه» نام خواهد گرفت.

ساخت بزرگترین کشتی یخ شکن جهان

این شرکت کشتی‌سازی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این کشتی قدرتمندترین کشتی یخ شکن در تاریخ کشتی‌سازی جهان خواهد بود و هیچ همتایی در جهان نخواهد داشت. پروژه پیشوا پایه و اساسی برای تولید نسل جدیدی از یخ‌شکن‌های روسی ایجاد خواهد کرد.

پروژه پیشوا یا پروژه یخ‌شکن شماره ۱۰۵۱۰ در ماه آوریل چراغ سبز دریافت کرد و شرکت‌های زوزدا و روس‌اتم‌فلات برای ساخت آن قرارداد امضا کردند. انتظار می‌رود این کشتی یخ‌شکن در ۲۰۲۷ عملیاتی شود.

انتظار می‌رود کشتی‌های یخ شکن جدید در کلاس پیشوا قادر به شکستن ورقه‌های یخی به قطر ۴.۳ متر بوده و بتوانند ۸ ماه بدون وارد شدن به بندر در روی دریا بمانند. این کشتی‌ها دو برابر کشتی‌های قبلی یعنی ۱۲۰ مگاوات نیرو خواهند داشت.

ابعاد کشتی‌های کلاس پیشوا هم تحسین برانگیز است. این کشتی‌ها اندکی کوچک‌تر از طول ۲ زمین فوتبال یعنی ۲۱۰ متر خواهند بود و ارتفاع آنها به اندازه یک ساختمان مسکونی ۱۳ طبقه، یعنی ۴۷ متر خواهد بود.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

"کرجی ران" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان شد

د تیر 23 , 1399
معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در حکمی "علیرضا محمدی کرجی ران" را به سمت مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان منصوب کرد.
علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان