نفتکش‌های ملی خط تحریم صادرات نفت را در هم شکستند

‌مدیرعامل شرکت ملی نفتکش گفت: از زمان آغاز تحریم ها این شرکت در نوک پیکان تحریم ها بود و این مشکل را با ناوگان ملی برطرف کردیم.

تعمیر نفتکش سابیتی در ایزوایکو-sabiti oil tanker
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نصرالله سردشتی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با بیان اینکه این شرکت صادرات کل کشور در بخش نفت خام، فرآورده های نفتی و گاز مایع را انجام می دهد، گفت: متاسفانه برخی دستاوردهای بزرگ و حتی مشکلات پیش روی این شرکت را به دلیل تحریم ها نمی توانیم توضیح بدهیم.

وی افزود: شرکت ملی نفتکش ایران با دارا بودن ۷۰ فروند شناور که ۵۰ فروند آن غول پیکر است بزرگترین شرکت حمل مواد نفتی در دنیاست ضمن اینکه ۳۵۰۰ نفر پرسنل داریم.

مدیرعامل شرکت نفتکش ایران با تاکید بر اینکه تمام تعمیرات شناورها را در داخل کشور انجام می دهیم و رنگ، ابزارآلات و قطعات و دیگر ملزومات کشتی را که قبلاً از خارج تهیه می کردیم در داخل تامین می شود، ادامه داد: ۵ ماه پیش ۵ فروند کشتی متعلق به دو شرکت کشتیرانی و نفتکش وظیفه صادرات فرآورده های نفتی به ونزوئلا انجام داد که با تقدیر رهبر معظم انقلاب مواجه شد و حرکت ما جهادی نامیده شد، با این حال دریانوردی تجاری حق مسلم ماست و کسی نمی تواند خدشه ای به صادرات نفتی ما وارد کند.

سردشتی با بیان اینکه مشکل سوخت کم سولفور کشتی های شرکت کشتیرانی و نفتکش از محل تولید پالایشگاه اراک حل شد، گفت: در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.

به گفته عضو شورای عالی هماهنگی ارگان های دریایی شرکت نفتکش با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی ۵۰۰ نفر از فارغ التحصیلان رشته های دریایی را برای کارآموزی و اعزام به دریا جذب کرده است.

وی ادامه داد: کشتیرانی خصوصی در بخش حمل و نقل محموله های نفتی راه اندازی شده و حتی در بخش صادرات فرآورده های نفتی، گاز و نفت خام به نفتکش کمک کرده اند.

مدیرعامل نفتکش دو شرکت کشتیرانی و نفتکش را نوک پیکان تحریم ها از زمان شروع مجدد تحریم ها دانست و یادآور شد: این موضوع اهمیت ناوگان ملی را نشان می دهد، اگر ناوگان ملی نداشتیم امکان صادرات نفت و فرآورده های آن در ایام تحریم وجود نداشت. به گفته سردشتی میانگین سنی ناوگان شرکت نفتکش ۱۶ سال است که چندان نرمال نیست و به دلیل تحریم ها امکان نوسازی ناوگان وجود ندارد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حضور شصت و نهمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در دریای دور

س مهر 8 , 1399
معاون عملیات نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شصت و نهمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش با حضور در دریای دور تامین کننده منافع کشور در دریا است.
ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش ایران

شاید برای شما جالب باشد