ترس در جان انگلیسی ها افتاد/ نفتکش لندنی ها وارد تنگه هرمز نمی شود

بلومبرگ گزارش داد: یک نفتکش شرکت نفتی «بریتش پترولیوم» از ورود به تنگه هرمز امتناع کرده و در خلیج فارس مانده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، بلومبرگ نوشته که این نفتکش به دلیل «بیم از توقیف توسط ایران» در خلیج فارس توقف کرده است و وارد خلیج فارس نمی‌شود. تفنگداران نیروی دریایی انگلیس هفته گذشته یک نفتکش حامل نفت ایران را در جبل‌الطارق توقیف کردند.

نفتکش شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم «بریتیش هریتیج» نام دارد و قابلیت حمل بیش از یک میلیون بشکه نفت را دارد.

این شرکت درحال حرکت به سمت ترمینال بصره در عراق بود که ششم ژوئیه (۱۵ تیر) به طور ناگهانی مقصد خود را تغییر داد.

این نفتکش درحال حاضر در سواحل عربستان سعودی قرار دارد.

یک فرد آگاه به بلومبرگ گفت که بریتیش پترولیوم نگران است به دلیل توقیف کشتی حامل نفت ایران در جبل الطارق، بریتیش هریتیج توسط ایران توقیف شود.

مقام‌های جبل الطارق با انتشار گزارشی اقدام خود در توقیف نفتکش حامل نفت ایران را تشریح کردند که نشان می‌دهد این اقدام براساس اطلاعاتی بوده که آمریکا در اختیار انگلیس قرار داده است.

بورل که به عنوان نامزد جانشینی «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا معرفی شده است، اظهار داشت: ما در حال تحلیل اوضاع و نحوه تأثیر این مساله بر حاکمیت خود هستیم.

طبق گزارش‌هایی که در رسانه‌ها منتشر شده، لندن مدعی است که مادرید را نسبت به حضور این نفتکش مطلع کرده و هشدار داده است که «نیروهای انگلیسی برای توقیف این کشتی در بندر جبل الطارق وارد عمل خواهند شد.»

اما توقیف این کشتی در بندر جبل الطارق صورت نگرفته بلکه در آب‌هایی بوده که اسپانیا آن را متعلق به خود می‌داند. اسپانیا حاکمیت انگلیس بر آب‌های اطراف جبل الطارق را به رسمیت نمی‌شناسد.

در پی توقیف غیرقانونی نفتکش حامل نفت ایران در تنگه جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی انگلستان، سفیر این کشور در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد.

منبع: برنا

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صنعت میگو در یک‌قدمی تولید 100 هزار تن در سال

س تیر 18 , 1398
دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران گفت: صنعت پرورش میگو یک صنعت بسیار ارزشمند برای کشور است؛ تولید و خلق مزیت است، آن هم از آب شور و خاک لم‌یزرع که در گذشته گمان می‌رفت بدون استفاده است. این امکانات سالیان سال در مناطق دوردست و در جنوب کشور وجود داشت؛ اما استفاده‌ای از آن‌ها نمی‌کردیم.
صنعت پرورش میگو در ایران

شاید برای شما جالب باشد