ضرورت تقویت صادرات برای کمک اقتصاد ملی

استاندار گیلان در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی بر ضرورت تقویت صادرات برای کمک به اقتصاد ملی تاکید کرد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین نیوز، ارسلان زارع، استاندار گیلان در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به موقعیت ممتاز جغرافیایی و ظرفیت بنادر و سایر زیرساخت های استان، بر ضرورت تقویت صادرات تاکید کرد و گفت: هیچ مانعی برای توسعه صادرات در راستای رشد شاخص های اقتصادی، پذیرفتنی نیست.

او افزود: شورای گفتگو بستری برای برقراری و تقویت ارتباط با فعالان بخش خصوصی است که در عرصه تجاری، به کمک اقتصاد ملی آمده اند و بر این اساس انتظار می رود همه دستگاه ها و نهاد ها نسبت به اهمیت این شورا و مصوبات آن، توجه کافی داشته باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه انتظار از شورای گفتگو انتقال صریح و سریع مشکلات و نیز ارائه راهکار است، اظهار داشت: این شورا نقش اساسی در حوزه بهبود مستمر فضای کسب و کار و حذف مقررات زائد و مخل تولید (مقررات زدایی) دارد.

زارع رویکرد و عملکرد دولت در سال های گذشته را نشانگر حمایت از بخش خصوصی بوده دانست و افزود: لازم است با تکمیل بستر های زیرساختی این حمایت بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.

او با اشاره به اینکه گیلان به سبب موقعیت ممتاز جغرافیایی و ظرفیت بنادر و سایر زیرساخت های استان، بستر های مناسبی برای تقویت صادرات دارد، گفت: این موضوع هم برای دولت مهم است و هم جایگاه استان را در مراودات تجاری ارتقاء داده و نتایج حاصل از آن در تقویت شاخص های اقتصادی اثرگذار است.

استاندار گیلان راهکار اصلی شکوفایی اقتصاد کشور را درآمد های حاصل از مالیات عنوان کرد و افزود: نباید تنها به درآمد های نفتی در جهت رفع مشکلات اقتصادی تکیه کنیم.

زارع تصریح کرد: از نهاد های نظارتی و دیگر دستگاه های مسئول انتظار می رود تا در جهت رفع مشکلات این بخش، زمینه تعامل دست اندرکاران حوزه اقتصادی با یکدیگر را فراهم کنند تا از یکسو به حذف رانت و قاچاق کمک شود و هم ارزی که از محل درآمد های ملی به بازرگانان اختصاص می یابد، به چرخه اقتصادی کشور باز گردد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایران جزو کشورهای برتر درحوزه زیرساخت های حمل و نقل آبی قرار گرفت

ی آذر 3 , 1398
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر گفت: در تازه ترین ارزیابی انجمن جهانی پیانک،ایران به عنوان یکی از کشورهای برتر در بخش های ملی انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی معرفی شد.
کشتیرانی و حمل و نقل دریایی و تجارت دریایی

شاید برای شما جالب باشد