مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > هرمزگان > ۱۰هزار تن میگوی پرورشی در هرمزگان تولید می‌شود
کد خبر: 10808 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

۱۰هزار تن میگوی پرورشی در هرمزگان تولید می‌شود

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: با اقدام های توسعه ای ، ۱۰هزار تن میگو در مزرعه‌های پرورشی استان تا پایان سال جاری تولید می‌شود.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، عبدالرسول دریایی افزود: این جهش تولید میگوی پرورشی در هرمزگان، برای افزون‌بر سه هزار نفر نیز اشتغال ایجاد می کند.

وی بیان داشت: این سایت‌های پرورش میگو در حال ساخت است که روند آن به منظور سرعت بخشیدن برای رسیدن به تولید پیگیری می‌شود و برخی تا اواخر شهریورماه و بقیه پایان سال جاری یه بهره‌برداری می‌رسند.

این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین امسال در بخش پرورش میگو ۱۴طرح پرورش، ۱۱طرح تکثیر، ۴طرح برق‌رسانی به سایت‌های پرورشی، ۹ طرح پرورش‌ماهی در دریا و یک طرح تکثیر این نوع آبزی با اشتغال ۱۸ هزار و ۳۲ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های سال جهش تولید، افتتاح ۴۲ طرح شیلاتی شامل، ۳۹طرح آبزی پروری و ۳طرح در بخش صید و صیادی است.

مدیرکل شیلات هرمزگان تصریح کرد: ۲۸هزار و ۶۱۴تن آبزیان پرورشی در این استان تولید شد که با اقدام‌های جدید در سال جاری این میزان به ۳۴هزار و ۸۵۰تن افزایش می‌یابد.

دریایی یادآور شد: با افزایش روند گسترش مزارع پرورش میگو در استان، به زودی شاهد رونق بخشیدن به این صنعت خواهیم بود.

به گزارش مرین‌پرس، استان هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی و صید سالانه افزون بر ۲۷۰ هزار تن انواع آبزی، ۳۰ درصد بنادر صیادی و ۳۶ درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده است که این آمارها نشان از جایگاه و اهمیت فعالیت‌های شیلاتی این استان در کشور دارد.


منبع: ایرنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۲۵درصد از منابع آبی هرمزگان را از دریا تامین می کنیم

د شهریور 17 , 1399
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: درحال حاضر تنها پنج درصد مصرف آب استان از منابع آب دریا تامین می‌شود که به دنبال افزایش این رقم به ۲۰ تا ۲۵ درصد هستیم.