سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی سودآور است

استاندار بوشهر گفت: سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، عبدالکریم گراوند با بیان اینکه سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود. افزود: امور مربوط به واگذاری اسکله‌های لاور ساحلی و بندر عامری به سازمان بنادر انجام شود و اگر نیاز به پیگری در دولت هم داشت بنده با جدیت پیگیری خواهم کرد.

وی بیان کرد: سازمان‌های توسعه در کشور باید در عرصه توسعه بنادر و اسکله‌های در استان بوشهر فعال‌تر شوند و سرمایه گذاری کنند چرا که سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود.

استاندار بوشهر ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های موجود استان شرایط خوب برای احداث اسکله‌های صادرات مواد معدنی است به ویژه در خورشهاب که این شرایط فراهم است لذا انتظار داریم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای ایجاد اسکله صادرات مواد معدنی در اسکله خورشهاب همکاری کند.

گراوند با قدردانی از پیگیری‌های نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: با همکاری نماینده مردم در مجلس، اتفاقات خوبی افتاده و امیدواریم با این همدلی و همکاری روند واگذاری اسکله‌های خورشهاب و لاور ساحلی به سازمان بنادر و دریانوردی انجام شود.

 توسعه استان بوشهر با دریا گره خورده است

وی گفت: بندر بوشهر ظرفیت‌های بیشتری دارد و بنده مخالف صادرات مواد معدنی از اسکله بندر بوشهر هستم چرا که باید کالا‌های مهم‌تر و باارزشتر از این بندر صادر شود و با ایجاد اسکله مواد معدنی در خورشهاب، صادرات مواد معدنی از این اسکله انجام شود.

استاندار بوشهر گفت: یکی از مشکلات موجود در کشور فرایند‌های طولانی امور اداری است که موجب می‌شود طرح‌های مختلف با تاخیر طولانی مواجه شود.

گراوند با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در حوزه دریا بیان کرد: توسعه استان بوشهر با دریا گره خورده است و اگر به ظرفیت‌های دریا توجهی نکنیم سایر استان‌ها از این ظرفیت سواحل بهره بیشتری می‌برند.

وی عنوان کرد: استان بوشهر با وجود بنادر متعدد نیازمند استفاده از این ظرفیت برای توسعه و اشتغال است و نباید طرح‌های حوزه دریا و بندر در استان با تاخیر مواجه شود.

استاندار بوشهر افزود: شهرستان‌های دشتی و تنگستان دو شهرستان مهم استان در زمینه فعالیت‌های بندری و گمرکی هستند و باید در کنار ظرفیت‌های موجود در شهرستان عسلویه از ظرفیت دریا و اسکله در این دوشهرستان هم بهره‌مند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری دریایی در چابهار

ش تیر 29 , 1398
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به متقاضیان سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری دریایی و کشتی تفریحی در بندر چابهار به طور ویژه تسهیلات اعطا می‌شود.
محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی

شاید برای شما جالب باشد