«پرورش ماهی در قفس»به‌خاطر کم‌کاری بانک‌ها پیشرفت خوبی در گیلان ندارد

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: ایجاد و توسعه پروژه‌های پرورش ماهی در قفس به علت عدم پشتیبانی و کم‌کاری برخی از دستگاه‌ها از جمله بانک‌های عامل تاکنون در گیلان پیشرفت مطلوبی نداشته است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، حسن خسته‌بند اظهار داشت: ایجاد و توسعه پروژه‌های پرورش ماهی در قفس با توجه به تأکیداتی که مقام معظم رهبری در مورد لزوم توجه به این امر داشته‌اند به علت کم‌کاری برخی از دستگاه‌ها از جمله بانک‌های عامل تاکنون در استان گیلان پیشرفت مطلوب و قابل قبولی نداشته است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس پرورش ماهی در قفس را کاری جدید در عرصه فعالیت‌های دریایی کشورمان دانست و عنوان کرد: کشورهای حوزه دریای خزر فعالیت بسیار چشمگیری در این حوزه دارند و جا دارد از تجربیات و فنون مورد استفاده آنان در زمینه ایجاد و توسعه پروژه‌های پرورش ماهی در قفس استفاده شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه پرورش ماهی در قفس در استان گیلان هنوز جا نیافتاده است تصریح کرد: فعالیت در این بخش با توجه به حجم کاری که در آن انجام می‌شود به اعطای تسهیلات لازم بانکی شدیداً وابسته است و باید از سرمایه‌گذارانی که قصد ورود به این عرصه را دارند به خوبی حمایت شود.

دولت توسعه پروژه‌های پرورش ماهی در قفس را در اولویت‌های کاری خود قرار داده‌اند

خسته‌بند با بیان اینکه دولت و وزرای مربوطه توسعه پروژه‌های پرورش ماهی در قفس را در ردیف اولویت‌های کاری خود قرار داده‌اند ابراز داشت: برای موفقیت در این حوزه باید قبل از هر چیزی یک شبکه و زنجیره هماهنگ شامل دولت، بانک‌های عامل، دستگاه‌ها، مجموعه شیلات و سرمایه‌گذاران در کشور تشکیل شود.

وی عدم وجود یک سازوکار و زنجیره هدفمند در راستای توسعه پروژه‌های ماهی در قفس را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: گیلان از جمله استان‌هایی است که قابلیت و توانمندی خوبی در حوزه پرورش ماهی در قفس دارد اما مشکلات اعتباری و عدم همراهی بانک‌ها در این مسیر اختلالاتی را ایجاد کرده است.

پرورش ماهی در قفس و آبزی‌پروری

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس از برخی اقدامات و عملکردهای مجموعه شیلات گیلان نیز انتقاد کرد و اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که شیلات استان گیلان در سال‌های اخیر انجام داده و به هیچ عنوان هم زیر بار مسئولیت انجام آن نمی‌رود جمع کردن دام‌گسترها از دریای خزر با هدف حفاظت از ذخایر دریا است.

وی با بیان اینکه راهکار شیلات گیلان برای صیانت از ذخایر دریای خزر در سال‌های اخیر نتیجه‌ای کاملاً برعکس داده است خاطرنشان کرد: ذخایر دریای خزر به علت هجوم صیادان در حال پاکسازی است در حالی‌که شیلات هنوز نتوانسته برای صید و صیادی و حفاظت از ذخایر دریا یک شیوه درست و اصولی را اجرایی کند.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

یک دیدگاه برای “«پرورش ماهی در قفس»به‌خاطر کم‌کاری بانک‌ها پیشرفت خوبی در گیلان ندارد

  1. چه خبر از اونجاهایی که برای پرورش در قفس پرکاری داشتند؟ کیفیت و برداشت محصول اونها به چه صورت هست؟ تو این چند سال با اینهمه توجه وزارت کشاورزی و سازمان شیلات و تخصیص بودجه های کلان ، این قفس ها چقدر در توسعه پایدار و کاهش هزینه های تولید و … تغییر ایجاد کردند!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مدیرعامل کشتیرانی استعفا داد/شریعتمداری موافقت کرد

ش مرداد 5 , 1398
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استعفای محمد سعیدی، مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.
استعفا محمد سعیدی مدیر عامل سابق کشتیرانی

شاید برای شما جالب باشد