آغاز پایش آلاینده‌های نفتی در دریای خزر

پایش آلاینده‌های نفتی در دریای خزر در گام نخست به بررسی عوامل آلاینده‌هایی که منشاء هیدروکربنات دارند، می‌پردازد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، مدیرکل دفتر بررسی آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از آغاز پایش آلاینده‌های نفتی در دریای خزر خبر داد.                            

ضیاءالدین الماسی ضمن بازدید از بخش‌های صنعتی بنادر نفتی تجاری حاشیه دریای مازندران، از آغاز طرح پایش آلودگی نفتی و آلاینده‌های صنعتی- تجاری، در بندر امیر آباد بهشهر خبر داد و گفت: پایش میکروبی آب‌های ساحلی در دستور کار معاونت محیط زیست است که این کار، مستلزم همکاری همه دستگاه‌های مسئول است.

وی افزود: این پایش در گام نخست به بررسی عوامل آلاینده‌هایی که منشاء هیدروکربنات که بیشتر به رفتار مردم  بر می‌گردد خواهد پرداخت.

الماسی به موضوع آلودگی شناگاه‌های دریایی اشاره کرد و گفت:: پس از بررسی  و اطمینان از عدم  آلودگی آب سواحل، با نصب پرچم آبی، منطقه را برای شنا آزاد اعلام خواهیم کرد، اما در بعضی از سواحل، با نصب پرچم زرد، انتظار می‌رود مردم از تفرجگاه‌های ساحلی استفاده کنند تا سواحل مذکور دارای پرچم زرد ریسک آلودگی  آن‌ها از مرحله هشدار عبور کند.

مدیرکل دفتر بررسی آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در این زمینه  سه دستگاه وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان و سازمان محیط زیست  با هم بر این موضوع اهتمام دارند، اما نیاز به همکاری بیشتر است.

الماسی داشتن ضرورت اطلاعاتی از وضعیت آلایندگی را در مقابله با آن و کاهش آلایندگی دریا موثر دانست.

منبع: صداوسیما

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آذربایجان و توتال توسعه میادین انرژی در کاسپین را بررسی می کنند

س تیر 25 , 1398
شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (سوکار) و شرکت نفتی «توتال» فرانسه همکاری برای توسعه میادین انرژی « امید » و « بابک» در دریای کاسپین را بررسی می کنند.

شاید برای شما جالب باشد