اکوسیستم‌های دریایی در آستانه فروپاشی قرار دارند

دانشمندان استرالیا هشدار داده‌اند که اکوسیستم‌های دریایی در نتیجه افزایش دمای دریا در آستانه فروپاشی قرار دارند.

اکوسیستم دریایی و اقیانوسی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، دانشمندان استرالیا هشدار داده‌اند که اکوسیستم‌های دریایی در نتیجه افزایش دمای دریا در آستانه فروپاشی قرار دارند.

در مطالعه‌ای که به تازگی منتشر شده، تیمی از محققان دانشگاه آدلاید شواهدی در حال رشد یافتند که نشان داد، اکوسیستم با افزایش دمای دریای ناشی از گرم شدن کره زمین مقابله نخواهد کرد.

این تیم به سرپرستی ایوان ناگلکرکن از انستیتوی محیط زیست دانشگاه آدلاید، یک اکوسیستم ساحلی را در موسسه تحقیق و توسعه استرالیا جنوبی (SARDI) بازسازی کرده و آن را در معرض شبیه سازی اسیدی شدن اقیانوس ها و گرم شدن آن قرار دادند.

آنها دریافتند که گرم شدن بیشتر اقیانوس‌ها در آینده نزدیک می تواند تأثیر عمیقی بر گونه‌های شبکه غذایی دریایی مانند ماهی داشته باشد.

محقق این پژوهش گفت: «ممکن است یک نقطه اوج زیست محیطی به فراتر از آن برسد و آن ماده غذایی از بین برود».

وی ادامه داد: این امر سلامت و پایداری اکوسیستم‌های اقیانوس را تضعیف می‌کند مگر اینکه گونه‌ها در آینده نزدیک قادر به سازگاری ژنتیکی با عوامل تنش زا باشند؛ شبکه‌های غذایی سالم برای اکوسیستم بسیار مهم هستند به طوری که اقیانوس‌های جهان می توانند منبع مهمی از مواد غذایی را برای انسان‌ها فراهم کنند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بخش نخست دومین خط‌ لوله صادرات ميعانات گازي سایت دو پارس جنوبی تکمیل شد

ی مرداد 26 , 1399
قائم مقام طرح توسعه فاز ۱۹ پارس جنوبی از تکمیل بخش نخست دومین خط‌ لوله صادرات ميعانات گازي فازهای سایت دو پارس جنوبي خبر داد.
دومین خط‌ لوله صادرات ميعانات گازي سایت دو پارس جنوبی

شاید برای شما جالب باشد