افتتاح پروژه بزرگ آب شیرین کن نیروگاه نکا تا تابستان 98

مدیرعامل نیروگاه تولید برق نکا گفت: فاز اول پروژه آب شیرین کن به منظور استفاده از آب دریا در چرخه مصارف نیروگاه و کاهش برداشت آب از ذخایر زیرزمینی با ظرفیت دو میلیون لیتر در طول شبانه‌روز در تابستان 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

پروژه بزرگ آب شیرین کن نیروگاه نکا
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، مدیرعامل نیروگاه تولید برق نکا گفت: فاز اول پروژه آب شیرین کن به منظور استفاده از آب دریا در چرخه مصارف نیروگاه و کاهش برداشت آب از ذخایر زیرزمینی با ظرفیت دو میلیون لیتر در طول شبانه‌روز در تابستان 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

محسن نعمتی با اشاره  به پروژه‌های شیرین‌سازی و تقطیر آب در فرایندهای تولید برق نیروگاه اظهار کرد: به منظور استفاده از آب دریا در چرخه مصارف نیروگاه و کاهش برداشت آب از ذخایر زیرزمینی مراحل اجرایی پروژه آب شیرین کن SWRO(اسمز معکوس) با ظرفیت 6 میلیون لیتر در طول شبانه­روز در سال جاری آغاز شد و تا کنون در حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره‌برداری از فاز اول این پروژه تا تابستان 98 با ظرفیت دو میلیون لیتر، افزود: البته آب شیرین کن BWRO با ظرفیت دو میلیون لیتر آب در هر شبانه‌روز در مسیر ورودی آب­ خام چاه­ها به تصفیه­ خانه واحدهای بخاری نصب و به بهره­برداری رسیده است.

مدیرعامل نیروگاه تولید برق شهید سلیمی نکا با بیان کاهش 15 میلیون لیتری میزان برداشت آب مصرفی نیروگاه از چاه‌ها در هر ماه با آغاز به‌کار آب شیرین کن BWRO، خاطرنشان کرد: این دستگاه قادر است TDS آب ورودی را از حدود 850 تا 900 میلی­گرم در لیتر به 35 تا 40 میلی­گرم در لیتر کاهش داده و در هر ساعت 85 متر مکعب آب را وارد تصفیه­خانه نماید.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حضور در آب های دور دست نشان از اقتدار نظام است

ش اسفند 25 , 1397
استاندار هرمزگان گفت: حضور در آب های دور دست توسط ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده اقتدار و عزت مردم ایران و نیروهای مسلح کشور است.
فریدون همتی - استاندار هرمزگان

شاید برای شما جالب باشد