مرین‌پرس > آموزش و فناوری > افتتاح پروژه بزرگ آب شیرین کن نیروگاه نکا تا تابستان 98
کد خبر: 397 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

افتتاح پروژه بزرگ آب شیرین کن نیروگاه نکا تا تابستان 98

مدیرعامل نیروگاه تولید برق نکا گفت: فاز اول پروژه آب شيرين كن به منظور استفاده از آب دريا در چرخه مصارف نيروگاه و كاهش برداشت آب از ذخاير زيرزميني با ظرفيت دو ميليون ليتر در طول شبانه‌روز در تابستان 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، مدیرعامل نیروگاه تولید برق نکا گفت: فاز اول پروژه آب شيرين كن به منظور استفاده از آب دريا در چرخه مصارف نيروگاه و كاهش برداشت آب از ذخاير زيرزميني با ظرفيت دو ميليون ليتر در طول شبانه‌روز در تابستان 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

محسن نعمتی با اشاره  به پروژه‌های شیرین‌سازی و تقطیر آب در فرایندهای تولید برق نیروگاه اظهار کرد: به منظور استفاده از آب دريا در چرخه مصارف نيروگاه و كاهش برداشت آب از ذخاير زيرزميني مراحل اجرايي پروژه آب شيرين كن SWRO(اسمز معكوس) با ظرفيت 6 ميليون ليتر در طول شبانه­روز در سال جاري آغاز شد و تا كنون در حدود 50 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره‌برداری از فاز اول این پروژه تا تابستان 98 با ظرفیت دو میلیون لیتر، افزود: البته آب شيرين كن BWRO با ظرفيت دو ميليون ليتر آب در هر شبانه‌روز در مسير ورودي آب­ خام چاه­ها به تصفيه­ خانه واحدهاي بخاري نصب و به بهره­برداري رسيده است.

مدیرعامل نیروگاه تولید برق شهید سلیمی نکا با بیان کاهش 15 میلیون لیتری میزان برداشت آب مصرفی نیروگاه از چاه‌ها در هر ماه با آغاز به‌کار آب شيرين كن BWRO، خاطرنشان کرد: اين دستگاه قادر است TDS آب ورودي را از حدود 850 تا 900 ميلي­گرم در ليتر به 35 تا 40 ميلي­گرم در ليتر كاهش داده و در هر ساعت 85 متر مكعب آب را وارد تصفيه­خانه نمايد.


منبع: تابناک

محمد محمدی

دانشجو خبرنگار دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حضور در آب های دور دست نشان از اقتدار نظام است

ش اسفند 25 , 1397
استاندار هرمزگان گفت: حضور در آب های دور دست توسط ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده اقتدار و عزت مردم ایران و نیروهای مسلح کشور است.