مرین‌پرس > انرژی و فراساحل > گوی شناور بخش زودهنگام طرح پایانه جاسک آماده بارگیری شد
کد خبر: 11176 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

گوی شناور بخش زودهنگام طرح پایانه جاسک آماده بارگیری شد

گوی شناور بخش زودهنگام طرح پایانه جاسک با موفقیت آبگیری، هایدروتست و آماده بارگیری شد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، وحید مالکی سرپرست طرح پایانه جاسک با اشاره به تکمیل ساخت این گوی شناور (SPM) در یارد شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در خرمشهر گفت: این گوی شناور بر اساس تقدم‌های عملیاتی، آماده بارگیری و حمل به موقعیت نصب شد.

مالکی با اشاره به پایان عملیات آبگیری، هایدروتست و تست گردش این SPM با هدف راه‌اندازی بخش زودهنگام طرح پایانه جاسک، تصریح کرد: ظرفیت طراحی این گوی شناور ۷۰۰۰ مترمکعب بر ساعت معادل یک میلیون بشکه در روز انتقال و بارگیری نفت خام و میعانات گازی است.

سرپرست طرح پایانه جاسک با بیان اینکه گوی شناور بخش زودهنگام این طرح با حضور مؤسسه‌های رده‌بندی و بازرسی دریایی تست و آماده انتقال شد، افزود: براساس برنامه تعیین‌شده، این SPM دی‌ماه امسال، بارگیری و به موقعیت نصب منتقل می‌شود.

به گزارش مرین‌پرس، طرح پایانه جاسک در مجموع شامل سامانه‌های اندازه‌گیری یا میترینگ نفت خام، ۶ رشته خطوط لوله زیردریایی و ۳ گوی شناور است که در فاز نخست، با هدف بهره‌برداری زودهنگام از طرح تا پایان امسال یک مجموعه میترینگ، دو رشته خط‌ لوله ۳۶ اینچ، منیفولد دریایی و یک گوی شناور در دستور کار راه‌اندازی قرار دارد.


منبع: شرکت نفت و گاز پارس

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بیش از ۹۰ درصد از تجهیزاتی که گلوگاه بود امروز در نیرو دریایی تولید شده است

د شهریور 24 , 1399
امیر دریادار حسین خانزادی گفت: بیش از ۹۰ درصد از تجهیزاتی که گلوگاه بود امروز در نیرو دریایی تولید شده است. بیش از ۴۰۰ قطعه را جهاد خودکفایی نیروی دریایی تولید کرده و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تجهیزات بسیار پیچیده‌ای را برای ما تولید کردند که این‌ها موجب احساس غرور برای ماست.