توربین‌های بادی برق همه خانه‌های انگلیس را تأمین می‌کند

دولت انگلیس قصد دارد با سرمایه گذاری ۲۰۷ میلیون دلاری و راه اندازی هزاران توربین بادی در سواحل انگلیس تأمین برق تمامی خانوارها را از این طریق انجام دهد.

توربین بادی دریایی فراساحل آمریکا
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر برای تأمین برق تمامی منازل در انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی در دستور کار قرار گرفته و این طرح حتماً تا سال ۲۰۳۰ تکمیل خواهد شد.

وی در این مورد افزود: کتری، ماشین لباسشویی، زودپز، تمامی وسایل گرمایی و نقلیه و غیره باید انرژی خود را با استفاده از ابزار تجدید پذیر به دست آورند.

مزرعه توربین بادی دریایی ساحلی

بر اساس بررسی‌های محلی، انگلیس برای تأمین برق مورد نیاز خانوارهای خود از طریق توربین‌های بادی باید ۴۰ گیگاوات انرژی را به این شیوه تأمین کند. دولت انگلیس در سال ۲۰۱۹ هدف گذاری ۳۰ گیگاواتی را تا سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته بود که امسال این رقم به ۴۰ گیگاوات افزایش یافته است.

سرمایه گذاری ۲۰۷ میلیون دلاری دولت انگلیس در این زمینه منجر به راه اندازی مزارع توربین‌های بادی در سواحل دریاها و اقیانوس‌ها با قدرت تولید یک گیگاوات برق تا سال ۲۰۳۰ خواهد شد. انتظار می‌رود تا یک دهه آینده هر سال حداقل ۲۶۰ توربین بادی در انگلیس نصب شود.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قطر کشتی جنگی «دوحه» را از ترکیه تحویل گرفت

ج مهر 18 , 1399
کشتی جنگی «دوحه» ساخت شرکت «شیپ یارد» ترکیه در راستای قراردادهای نظامی بین ترکیه و قطر تحویل قطر شد.
کشتی جنگی دوحه نیروی دریایی قطر ساخت ترکیه-QTS 91 WAR SHIP

شاید برای شما جالب باشد