رونمایی از رمپ فلزی شناور بندرگاه خمیر در دهه فجر

 

رونمایی از رمپ فلزی شناور بندرگاه خمیر در دهه فجر

به گزارش مرین‌پرس، بوروغنی رئیس اداره تعمیرات نگهداری بندر شهید رجایی گفت: رمپ‌های فلزی شناور سازه‌های دریایی چند منظوره ای هستند  که قابلیت پهلو گیری تخلیه و بارگیری انواع شناورهای باری  مانند بارج، لندینگ‌کرافت و شناور‌های با کاربری دوگانه باری و مسافری در تمام نقاط ساحل و جزایر دورافتاده را فراهم می کنند و نیاز به احداث بنادر با دیواره‌های ثابت را برطرف می‌نمایند.

از ویژگی بارز این گونه سازه‌ها عدم تأثیر جزر و مد دریا بر شناور پهلو گرفته به این رمپ‌ها می‌باشد؛ چرا‌که همزمان با شناور باری و همگام با جزر و مد در جهت عمودی حرکت نموده و قابلیت تخلیه و بارگیری را در تمام شرایط جزر و مدی فراهم می‌نمایند.

بندرگاه خمیر واقع  در غرب استان هرمزگان  به زودی شاهد نصب دو فروند از این گونه رمپ‌ها بوده که در ایام مبارک دهه فجر افتتاح می گردند.

از مهمترین نکات ساخت این رمپ‌ها اجرای کامل تمام مراحل ساخت از طراحی تا تأمین مصالح و اجرا توسط مهندسان جوان و تیم اجرایی شامل جوشکاران ماهر مونتاژکاران  متخصص است.  با بهره برداری از این رمپ انتظار می‌رود اقتصاد ساحل‌نشینان رونق ببشتری پیدا نموده و اشتغال‌زایی مطلوبی به همراه  داشته باشد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اجرای طرح‌های عمرانی در بنادر کوچک از سیاست‌های سازمان بنادر است

ی بهمن ۹ , ۱۴۰۱
به گزارش مرین‌پرس از بوشهر، محمد شکیبی نسب در نشست با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به توسعه موج شکن بندر کنگان اظهار داشت: کمبود مساحت حوضچه بندر کنگان سبب تراکم موتور لنج‌ها و بروز خطر آتش سوزی در این بندر شده بود که با اقدام به موقع سازمان بنادر […]