دومین نشست هم‌اندیشی چهره‌های هزاره اخیر خلیج‌فارس در جزیره قشم برگزار شد

دومین نشست هم‌اندیشی چهره‌های هزاره اخیر خلیج‌فارس در جزیره قشم برگزار شد

به گزارش مانا، محمد محسنی در این نشست با اشاره به برند سازی چهره‌های ماندگار هزاره اخیر خلیج‌فارس گفت: این چهره‌ها در حوزه‌های مختلف علم و فرهنگ، دریانوردی، تاریخ‌نگاری و حکمرانی یعنی هرآن چه که زندگی اجتماعی و فرهنگی بشر نیاز دارد، فعالیت داشته‌اند.

او با اشاره به اینکه برای پیدا کردن محتوای پایان‌نامه‌ها در تمام مقاطع با وجود اینکه همه چیز داریم ولی کم می‌آوریم، افزود: سدید السلطنه کار بزرگی انجام داده، چندین ده جلد کتاب نوشته برای اینکه حکومت مرکزی را متوجه جایگاه ویژه خلیج‌فارس کند.

محسنی ادامه داد: به این راحتی این میسر نمی‌شود، عشق و علاقه و پیگیری شبانه‌روزی می‌خواهد که عمر انسان کفایت کند برای اینکه بتواند مثلاً ۴۰ جلد کتاب را جمع‌آوری کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان تأکید کرد: کتاب‌های سدید السلطنه برای امروز تأثیرگذار است و ما باید قدردان چهره‌های ماندگار هزاره اخیر خلیج فارس باشیم.

در ادامه این نشست پژوهشگران و اندیشمندان در قالب پنل‌های مرتبط پیرامون شخصیت‌های «سدید السلطنه»، «خواجه عطا»، «شمس‌الدین محمد کیشی» و «ابن ماجد» به بحث و گفت‌و‌گو پرداختند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گسترش فعالیت‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بندر خدماتی پارس

س خرداد ۲ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا به نقل از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، به منظور توسعه خدمات حمل و نقل دریایی در بندر خدماتی پارس، تفاهم نامه و قرارداد همکاری امضا کردند. در این تفاهم نامه که به […]