هند به خرید گاز LNG از قطر ادامه می‌دهد

هند به خرید گاز LNG از قطر ادامه می‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل مانا، خبرگزاری رویترز گزارش داد شرکت GAIL هند قرار است یک قرارداد بلند مدت واردات گاز طبیعی مایع برای مدت ۲۰ سال با قطر نهایی کند.

شرکت GAIL بزرگترین اپراتور خط لوله هند دومین شرکت هندی است که با قطر قرارداد امضا می‌کند.

شرکت پترونت هند که GAIL سهامدار آن است  پیش از این قراردادی را برای خرید ۸.۵ میلیون تُن گاز LNG تا سال ۲۰۲۸ میلادی امضا کرده است.  

بر‌اساس گزارش رویترز شرکت GAIL هند به دنبال خرید ۱ تا ۱.۵ میلیون تُن LNG از قطر است.

شرکت‌های هندی به منظور تأمین زیر‌ساخت‌های گاز میلیارد‌ها دلار سرمایه گذاری می‌کنند تا سهم گاز طبیعی را در ترکیب انرژی خود از ۶.۵ درصد فعلی به ۱۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ میلادی برسانند.

در این ارتباط شرکت GAIL هند قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ۸ میلیون تن گاز LNG اضافه علاوه بر این قرارداد خریداری کند.  

رویترز در ادامه گزارش می‌دهد خبر‌های واصله حاکی است که این شرکت هندی دو قرارداد به منظور خرید ۵.۸ میلیون تُن گاز LNG از آمریکا و یک قرارداد ۲.۵ میلیون تنی در سال با شرکت SEFE آلمان دارد.

در ادامه این گزارش آمده است آسیا به منظور اجرای طرح‌های توسعه به خرید گاز LNG از قطر روی آورد و در این ارتباط قطر نسبت به افزایش ظرفیت‌سازی گاز LNG از ۷۷ میلیون تُن در سال به ۱۲۶ میلون تُن در سال ۲۰۲۷ میلادی اقدام کرده است.

رویترز در پایان گزارش می‌دهد قطر علاوه بر هند سه قرارداد بزرگ خرید LNG را با چین، بنگلادش و تایلند امضا کرده است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شناسایی باند قاچاق سلاح و مهمات جنگی در ماهشهر

ی مرداد ۱۵ , ۱۴۰۲
سردار لطفعلی پاکباز در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: در جریان بازرسی از محل اختفای سلاح و مهمات قاچاق در یکی از نقاط ساحلی ماهشهر بیش از ۹ هزار فشنگ جنگی کشف و ضبط شد. وی گفت: در این عملیات هدایت شده ۱۲ خشاب، چهار هزار و ۹۹۸ فشنگ کلت […]