مشارکت ایران به عنوان ناظر در رزمایش دریایی خزری-۲۰۲۳

به گزارش مانا، هیئتی از نیروی دریایی ارتش ایران امروز برای مشارکت به عنوان ناظر در رزمایش تاکتیکی مشترک خزری-۲۰۲۳ به جمهوری آذربایجان رسید. این رزمایش با مشارکت کشتی‌ها و کارکنان نظامی نیروی دریایی جمهوری آذربایجان و قزاقستان برگزار می‌شود.

خبرگزاری ترند گزارش داد که طبق اعلام وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، دریابان سبحان باقروف، فرمانده نیروی دریایی جمهوری آذربایجان با کاپیتان محمدرضا خزایی، که ریاست هیئت ایرانی را بر عهده داشت، دیدار کرد.

در این دیدار بر اهمیت رزمایش خزری-۲۰۲۳ به طور ویژه تاکید شد و اهمیت برگزاری رزمایش‌های مشترک نیروهای دریایی آذربایجان-ایران در دریای خزر در آینده نیز مورد توجه قرار گرفت و توافقی اولیه دراین زمینه انجام شد.

در این نشست، چشم‌انداز توسعه همکاری در حوزه نظامی میان ارتش دو کشور نیز مورد بحث قرار گرفت. در پایان این دیدار، هدایای دو جانبه‌ای تقدیم و عکس یادگاری هم گرفته شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رکورد تاریخی جابه‌جایی بار در کشتیرانی شکسته شد

چ مهر ۱۲ , ۱۴۰۲
مانا: یکی از بند‌های برنامه هفتم توسعه توجه ویژه به اقتصاد دریامحور است. همان‌طور که مقام معظم رهبری بار‌ها در فرمایشات خود بر ضرورت استفاده از ظرفیت­‌های بی­‌نظیر دریایی و ژئوپلیتیکی ایران تأکید داشته­‌اند، ایران در جایگاه بی­‌نظیری قرار گرفته است. این جایگاه چه فضایی را پیش‌روی اقتصاد ایران قرار […]