«کاسکو» تردد کشتی‌هایش را در دریای سرخ به حالت تعلیق درآورد

دوشنبه, ۱۸ دی ۱۴۰۲

رسانه‌های محلی گزارش می‌دهند که خط کانتینری چین «کاسکو» به‌دلیل ایجاد ناامنی در دریای سرخ، تردد کشتی‌های خود را از طریق این دریا به سمت اسرائیل به حالت تعلیق درآورده است.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از شیپینگ واچ، شرکت کشتیرانی چینی کاسکو اعلام کرده است که به‌دلیل ایجاد ناامنی و هرج‌ومرج در دریای سرخ توسط حوثی‌ها تردد کشتی‌های خود را از طریق دریای سرخ به سمت بنادر اسرائیل به حالت تعلیق در‌می‌آورد.

به گزارش رسانه‌ها، کاسکو جزئیات بیشتری درباره این تصمیم خود به اشتراک نمی‌گذارد.

این تصمیم توسط چندین رسانه، از جمله CNBC، با اشاره به رسانه اسرائیلی گلوبز، که به نقل از منابع آگاه از وضعیت، گزارش شده است.

حوثی‌ها اعلام کرده‌اند تا زمانی که اسرائیل از درگیری خارج نشود، این حملات ادامه خواهد داشت. این حملات ناوگان تجاری را در بحران فروبرده و باعث شده است که اکثر شرکت‌های کشتیرانی به‌جای عبور از آب‌های منتهی به کانال سوئز، کشتی‌های خود را به جنوب آفریقا بفرستند.

گفتنی است؛ روز جمعه، مرسک اعلام کرده بود که همه کشتی‌های کانتینری را به جنوب آفریقا به دماغه امید ‌نیک می‌فرستد.


منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیا کشتی‌ها در دریای سرخ روی آرامش را می‌بینند؟

د دی ۱۸ , ۱۴۰۲
رهبر حوثی‌ها به نیرو‌های تحت امر خود دستور داده در صورتی‌که اطمینان حاصل کنند محموله‌های کشتی‌ها شامل کالا‌های اسرائیلی نمی‌شود و یا کشتی قصد لنگر انداختن در بنادر اسرائیل را ندارد، کشتی مورد حمله قرار نگیرد. به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از مانا؛ بر‌اساس داده‌های دریافتی توسط موسسه […]
آیا کشتی‌ها در دریای سرخ روی آرامش را می‌بینند؟