خیز ترکمنستان برای تسریع در توسعه بخش ترکمنی کاسپین

رئیس جمهور ترکمنستان خواستار توسعه میادین نفت و گاز در بخش ترکمنی دریای کاسپین شد.

دکل حفاری نفت دریایی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در جلسه دولت این کشور خواستار توسعه میادین نفت و گاز در بخش ترکمنی خزر شد.

در این راستا بردی محمدوف به  «مرادگلدی مردف» معاون انرژی نخست وزیر این کشور دستور داد جهت جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی اقدامات لازم را اخذ کند.

وی همچنین «گیچلدی بایگلدی‌اف» رئیس شرکت دولتی «ترکمن‌نفت» را به تسریع در تولید نفت و میعانات نفتی و انجام کامل تعهدات سالانه شرکای بین‌المللی بر اساس قراردادهای موجود در زمینه تقسیم منابع طبیعی ( Production Sharing Agreement) و همچنین تقویت مشارکت شرکت‌های خدماتی خارجی در تسریع اقدامات در توسعه میادین جدید کشف شده در بخش ترکمنی دریای خزر موظف کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین خاطرنشان کرد با وجود اینکه طی 6 ماه گذشته، شاخص‌های اصلی تولید در مجتمع نفت و گاز طبق برنامه‌های تعیین شده تحقق یافت، نرخ رشد برخی از آنها نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

وی با بیان این که فعالیت‌های تولیدی شرکت‌ها باید بر اساس وضعیتی بوجود آمده در پی کاهش قیمت‌های جهانی منابع هیدروکربن بهبود یابند بر لزوم انجام اقدامات مناسب برای معرفی فناوری‌های دیجیتال مدرن، تاکید کرد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیگیری‌ها برای رونق ایزوایکو/ تعمیرات هر کشتی غول‌پیکر 500 اشتغال ایجاد می‌کند

د تیر 16 , 1399
فریدون همتی به منظور افزایش نقش‌پذیری ایزوایکو در زمینه ساخت و تعمیرات شناورهای مختلف در کشور از تشکیل هفتگی کارگروه ویژه‌ای برای توسعه فعالیت‌های ایزوایکو خبر داد.
مجتمع کشتی‌سازی خلیج‌فارس - ایزوایکو

شاید برای شما جالب باشد