هشدار سطح نارنجی برای ارتفاع موج در شمال غرب خلیج فارس

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اعلام این خبر به خبرنگار مرین‌پرس گفت: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی از روز چهارشنبه ۲۶ خرداد شاهد افزایش سرعت باد و ارتفاع موج در شمال غرب خلیج فارس خواهیم بود.

محمد سبزه زاری افزود: متعاقب تغییرات جوی و متلاطم شدن دریا، ارتفاع موج بین یک تا ۲.۵ متر خواهد رسید.

وی با اشاره به تداوم این وضعیت تا اواخر روز جمعه ۲۸ خرداد در این منطقه گفت: در این مدت احتمال پاره شدن تور‌های صیادی، غرق شدن قایق‌های کوچک و شناور‌های سبک وجود دارد لذا صیادان باید مراقبت‌های لازم را داشته باشند تا شاهد بروز حوادث دریایی نباشیم.

سبزه زاری نسبت به ممنوعیت تردد قایق‌های سبک و تفریحی، ممانعت از انجام فعالیت‌های شیلاتی و محدود کردن انجام فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل در این مدت هشدار داد.
وی گفت: همزمان با تغییرات جوی در آب‌های شمال غرب خلیج فارس، مناطق ساحلی خوزستان نیز شاهد موج گرمای شدید و دمای بالای ۵۰ درجه بالای صفر خواهند بود.

مدیریت بحران استانداری خوزستان در پی هشدار نارنجی هواشناسی، از دستگاه‌های اجرایی و امدادرسانی در شهر‌های ساحلی استان خواست آمادگی لازم را برای حوادث احتمالی داشته باشند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

گسترش همکاری اقتصادی ایران و سوریه در سازندگی و توسعه عمرانی

چ خرداد 26 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران از تصمیم تهران و دمشق برای گسترش همکاری‌های اقتصادی خبر داد و گفت: با اتکای بر امنیت و استقراری که در مرحله پسابحران در سوریه بوجود آمده است، دو کشور توسعه همکاری‌های دوجانبه را به ویژه در […]