موافقت سازمان بنادر با ساخت و بهره‌برداری از ۶ سازه دریایی در بنادر جنوب کشور

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از موافقت کمیته صدور مجوز سازه‌‌های دریایی این سازمان با ساخت، بهره‌برداری و تمدید مجوز ۶ سازه در بنادر جنوب کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمید خلیلی درباره ساخت و بهره‌برداری ۶ سازه دریایی در بنادر جنوب، افزود: موافقت اولیه با جانمایی احداث اسکله اختصاصی در هرمزگان و مجوز ساخت اصلاح موج‌شکن بندر صیادی رمچاه در این استان را صادر شد.

وی اظهارداشت: مجوز بهره‌برداری پایه‌های دکل انتقال برق به جزیره قشم و مجوز ساخت مجموعه تفریحی در بوشهر صادر شد و همچنین موافقت اولیه با جانمایی احداث سکوی دریایی و تمدید موافقت اولیه با جانمایی احداث اسکله اختصاصی در خوزستان صورت گرفت.

لازم به یادآوری است که بر اساس بند ۲۲ ماده ۳ آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی، مصوب سال ۴۷ مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال ۸۷ مجلس شورای اسلامی، این سازمان موظف است از ساخت و ساز‌ها و یا بهره‌برداری از تاسیسات و تجهیزات دریایی فاقد مجوز از طریق مراجع ذی‌صلاح قانونی جلوگیری کند.

تبلیغات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تشریح اقدامات مهندسی و زیربنایی هوشمندسازی بنادر

ی خرداد 30 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ایران؛ جزو کشورهای پیشرو در حوزه مهندسی بومی‌سازی تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی دریایی است، اقدامات بخش مهندسی و توسعه امور زیربنایی در راستای هوشمندسازی بنادر را تشریح کرد. ​ به گزارش […]