ضرورت سیاست یکپارچه و برخط دستگاههای ذیربط برای ترخیص کالاهای اساسی/ استفاده از ظرفیت قرارگیری بندر راهبردی امیرآباد در کریدور بین المللی شمال-جنوب

زمان مطالعه: 1 دقیقهرئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اتخاذ سیاست یکپارچه، برخط و هوشمند توسط دستگاه‌های ذیربط در راستای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی تاکید کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدباقر قالیباف که در صدر هیاتی متشکل از مسئولان تجاری و سیاسی استان و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اسکله ها و مناطق عملیاتی بندرامیرآباد بازدید کرد، اظهار داشت: اصالت اقتصادی و تجاری بندرامیرآباد، می‌تواند در شرایط حساس کنونی با جذب بازرگانان فعال، تکمله ای بر زنجیره تامین کالاهای اساسی کشور باشد.

رییس مجلس در این بازدید به ظرفیت های راهبردی بندرامیرآباد در حوزه دریای خزر و نقش موثر آن در پیشبرد نقشه راه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد، دستگاه های مرتبط با ترخیص کالاهای اساسی کشور سیاست های یکپارچه، برخط و هوشمند داشته باشند.

وی یادآور شد: با تلاش و حضور میدانی نمایندگان عضو کمیسیون های تخصصی مجلس در ماه های اخیر و آسیب شناسی روند ترخیص کالاها، شاهد تسریع این موضوع و افزایش عرضه کالاها به بازار بوده ایم.

قالیباف، به اهمیت اسکله رو -رو ریلی بندرامیرآباد در مراودات بین المللی با کشورهای حوزه CIS و ایجاد تنوع صادرات کالا اشاره و بر استفاده از ظرفیت قرارگیری بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال-جنوب جهت رونق تجارت و اقتصاد دریا محور کشور تاکید کرد.

گفتنی است، رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه خود به شهرستان بهشهر ، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر، از بندر امیرآباد بازدید کرد.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بزرگترین بنادر عمان کدامند؟ | سازمان بنادر و دریانوردی

پ شهریور 25 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه بیش از نیمی از تجارت دریایی عمان را نفت و محصولات پتروشیمی تشکیل می دهد که از طریق بنادر این کشور در خلیج عمان و دریای عرب انجام می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مرین […]
بنادر عمان ،محصولات پتروشیمی ،سازمان بنادر و دریانوردی

همچنین بخوانید: