استفاده از ربات های زیر دریایی برای بررسی زیرساخت های دریایی و بندری

زمان مطالعه: 1 دقیقهبندر آزاد ریگا(پایتخت کشور لتونی )برای اطلاع از وضعیت فنی زیرساخت های آبی خود از مینی ربات های زیر دریایی استفاده خواهد کرد.

شرکت “درون پلن” در لتونی در حال حاضر در حال آزمایش نرم افزار کنترل از راه دور برای نصب بر روی این ربات ها است که می توان در آینده از آن برای ساخت، نگهداری و بازررسی سازه های هیدرو تکنیکی بهره گرفت.

ویتروس زپس؛ رییس بندر آزاد ریگا، اعلام کرد: این ربات ها برای نظارت بر محیط زیست، کنترل آلودگی های موجود، سازمان دهی بهتر ترافیک بندری، کاهش انتشار co2 و همچنین بهبود کیفیت و کارایی خدمات بندری، مورد آزمایش و تولید قرار گرفته اند.

ویکتروف بیکوز؛ رییس هیات مدیره شرکت درون پلن، نیز افزود: استفاده از فناوری ربات ها، عملکرد بهتر، سریع تر و ایمن تری را در پی خواهد داشت؛ چرا که این ربات ها می توانند در شرایط جوی سخت همچون زمستان که در آن کارکرد و مانور زیردریایی ها عملا غیر ممکن است، به خوبی عمل کرده و سازه های زیر سطح آب که دسترسی به آنها بسیار مشکل است را بررسی کنند؛،همچنین ربات های ما قادر به عملکرد خودکار 24 ساعته بوده و می توانند زیر دریایی ها را در مناطق دیگر پشتیبانی کنند.

تاکنون بررسی و بازدید از زیر ساخت اسکله ها همواره توسط زیر دریایی ها انجام می گرفت که این امر علاوه بر هزینه بر بودن وابسته به شرایط آب و هوایی بوده است که با استفاده از تکنولوژی مینی ربات ها مشکلاتی از قبیل مسایل یاد شده از بین خواهد رفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

افزایش ۶۴ درصدی ترانزیت کالای غیرنفتی در بنادر شرق هرمزگان از ابتدای امسال تاکنون/ صادرات یک میلیون و 700 هزار تن کالا از این بنادر

ش آبان 15 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه از ابتدای سال جاری تاکنون(نیمه آبان ماه)، بیش از یک میلیون و 700 هزارتن کالای نفتی و غیرنفتی از بنادر شرق هرمزگان صادر شده که نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد رشد داشته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، […]
حمیدرضا محمدحسینی تختی، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان،ترانزیت کالای غیرنفتی،سازمان بنادر و دریانوردی