افزایش سرمایه‌گذاری غیردولتی در بنادر ایران / ارتقاء و بهبود مدیریت سواحل و بنادر/ راه اندازی خط کشتیرانی رو-رو در بنادر شمالی

زمان مطالعه: 2 دقیقهطی 9 ماهه سال جاری اقدامات مهمی در بخش‌های مختلف از سوی سازمان بنادر و دریانوردی مدنظر قرار گرفته است که جذب سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی به میزان بیش از 3.3 هزار میلیارد تومان از جمله آنها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، از ابتدای سال جاری تا کنون اقدامات مهم و مختلفی از سوی این سازمان مدنظر قرار گرفته است که در این راستا می‌توان به جذب سرمایه‌گذاری 33 هزار و 37 میلیارد ریالی بخش غیردولتی در بنادر تجاری در قالب 12 قرارداد اشاره کرد که موجب شده مجموع سرمایه‌گذاری غیردولتی در بنادر به ارزش 197 هزار و 655 میلیارد ریالی در قالب 351 قرارداد سرمایه‌گذاری افزایش پیدا کند.

طی مدت اخیر سرمایه‌گذاری 24 هزار میلیارد ریالی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه توسعه و نگهداری زیرساخت‌ها و نیز سرمایه‌گذاری 6000 میلیارد ریالی از سوی این سازمان در زمینه تجهیز بنادر صورت گرفته است.

تصویب اعطاء 2869 میلیارد ریال تسهیلات از محل وجوه اداره‌شده به بخش غیردولتی برای اجرای تعداد یک طرح شناورهای تجاری و خدماتی و  یک طرح سرمایه‌گذاری، پرداخت 76 میلیارد ریال یارانه از محل وجوه اداره شده به بخش غیردولتی برای اجرای طرح های مصوب شامل شناورهای تجاری و خدماتی به مبلغ 28 میلیارد ریال، مسافربری به مبلغ 23 میلیارد ریال، تجهیزات بندری به مبلغ 21 میلیارد ریال و طرح‌های سرمایه‌گذاری به مبلغ 4 میلیارد ریال از دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی طی 9 ماهه سال 1400 است.

بهره‌برداری از 2 طرح مرتبط با شناورهای تجاری خدماتی با ظرفیت 1400 تن و به ارزش 99 میلیارد ریال  از محل وجوه اداره‌ شده، بهره‌برداری از یک طرح مرتبط با تجهیزات بندری آموزشی به ارزش 1200 میلیارد ریال و 2 طرح سرمایه‌گذاری به ارزش 184 میلیارد ریال از محل وجوه اداره ‌شده را نیز می‌توان به عنوان دیگر اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی تاکنون نام برد.

 

راه اندازی خط کشتیرانی رو-رو از بنادر شمالی کشور، ارتقاء و بهبود مدیریت سواحل و بنادر، ادامه تدقیق مطالعات طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان‌های شمالی کشور با پیشرفت فیزیکی 90 درصد و پیشرفت مالی پروژه حدود 78 درصد، توسعه همکاری‌های بین‌المللی و ارتقاءجایگاه حمل و نقل دریایی، حضور مستمر و مؤثر در اجلاس‌های بین‌المللی و دفاع از منافع ملی دریایی و ارائه اسناد فنی و حقوقی در سازمان‌های بین‌المللی دریایی از دیگر فعالیت‌های سازمان بنادر و دریانوردی از ابتدای سال جاری تاکنون است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

افزایش سرمایه‌گذاری غیردولتی در بنادر ایران

ش آذر 27 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه مرین‌پرس طی ۹ ماهه سال جاری اقدامات مهمی در بخش‌های مختلف از سوی سازمان بنادر و دریانوردی مدنظر قرار گرفته است که جذب سرمایه‌ گذاری بخش غیر دولتی به میزان بیش از ۳,۳ هزار میلیارد تومان از جمله آنها است. به گزارش تین نیوز به نقل […]