واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر حفظ منافع طرفین در قراردادهای سرمایه گذاری و احصاء چالش ها و تلاش جهت مرتفع ساختن آن ها به منظور کوتاه کردن مسیر و فرآیند سرمایه گذاری در بنادر اعلام کرد: برخی از قراردادهای BOT در بندر امیرآباد درحال خاتمه است که در ماههای آتی از طریق مزایده به متقاضیان واگذار خواهند شد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین یدالهی در بازدید از پروژه های سرمایه گذاری بندرامیرآباد در جلسه ای با مسئولان این بندر به سیاست های کلان سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه گذار اشاره و خاطرنشان کرد: کوتاه کردن فرآیند سرمایه گذاری در بنادر، احصاء چالش ها و تلاش جهت مرتفع ساختن آنها ضرورت دارد.

وی تاکید کرد: برای پیشبرد و تأمین اهداف بنادر در سطوح ملی و منطقه ای، در واگذاری اراضی به متقاضیان سرمایه گذاری می بایست مطالعه کافی صورت گیرد.

محمدعلی اصل سعیدی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد نیز در این جلسه به سرمایه گذاری 19 هزار و 53 میلیارد ریالی بخش خصوصی تاکنون در بندرامیرآباد اشاره کرد و گفت: از این میزان سرمایه گذاری 28 پروژه به ارزش بیش از 10 هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری و 13 پروژه با اعتباری بالغ بر 9 هزار میلیارد ریال در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه بندرامیرآباد با دارا بودن اراضی وسیع پشتیبانی، امکانات و موقعیت راهبردی خود همچنان خاستگاه اصلی بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری است، از وجود 9 درخواست جدید سرمایه گذاری کلان در این بندر توسط بخش خصوصی خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد: با رویه جدید سازمان بنادر درخصوص سنجش صلاحیت شرکت های سرمایه گذار، جذب سرمایه گذاران در بنادر تسریع و تسهیل می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

خسارت ۲میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریالی سیل به مزارع پرورش ماهی ایذه

چ مرداد 19 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس/خوزستان رییس اداره شیلات شهرستان ایذه از خسارت ۲میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریالی ناشی از بارش های مونسون به مزارع ماهیان سردابی این شهرستان خبر داد. علی سروستانی در گفت و گو با مرین‌پرس در خصوص برآورد اولیه خسارات سیلاب و بارندگی های اخیر به حوزه […]