ترخیص محموله ۱۶ هزار تُنی مواد اولیه آنتی بیوتیک و یک میلیون و 300هزار عددی افشانه‌های تنفسی از بندر شهید رجایی

زمان مطالعه: 1 دقیقهدر راستای تامین داروهای مورد نیاز کشور و با دستور رییس کل دادگستری استان، محموله ۱۶ تُنی مواد اولیه تولید انواع آنتی بیوتیک از بندر شهید رجایی بندرعباس ترخیص و در حال انتقال به کارخانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، منصور خرمشکوه معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام این‌ مطلب گفت: امسال حدود چهار هزار تُن دارو به گمرکات استان اظهار شده و همین حدود نیز ترخیص شده است و بنا به دستور ویژه قضایی برای ترخیص فوری محموله ۱۶ هزار تنی مواد اولیه آنتی بیوتیک و انتقال سریع این محموله دارویی به صنایع تولید دارو در کوتاه ترین زمان ممکن همکاری‌های لازم با دادگستری استان و نهادهای مربوطه صورت گرفت.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین با اشاره به ترخیص محموله یک میلیون و سیصد هزار عددی افشانه های تنفسی نیز بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تاکید دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس  با حضور مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان و مدیرکل گمرک شهیدرجایی مسئولان گمرک، این محموله دارویی نیز روز گذشته از بندر شهید رجایی بارگیری و برای توزیع در بازار ارسال شد.

گفتنی است؛ در حاشیه ترخیص این محموله‌های دارویی رییس کل دادگستری استان ضمن بازدید از گمرک و محوطه‌های کانتیتری بندر شهید رجایی بندرعباس، جلسه‌ای پیرامون اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان به ریاست رئیس کل دادگستری، دادستان بندرعباس، جمعی از مسئولین بنادر و گمرکات، نماینده سازمان غذا و دارو در دانشگاه علوم پزشکی استان و نمایندگان تعدادی از شرکت های فعال در زمینه داروسازی (وارد کننده دارو و مواد اولیه دارویی) در گمرک شهید رجایی بندرعباس برگزار شد.

پایان پیام/

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اهمیت بسیار بالای بنادر شمالی برای اقتصاد ایران در شرایط کنونی/ اتصال بنادر شمالی به ریل، لازمه توسعه ترانزیت کشور

چ آذر 2 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت بسیار بالای بنادر شمالی برای اقتصاد ایران در مقطع زمانی کنونی، گفت: اتصال بنادر شمالی به ریل، لازمه توسعه ترانزیت در کشور است. جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با پایگاه […]
اتصال بنادر شمالی به ریل، لازمه توسعه ترانزیت کشور

همچنین بخوانید: