توانستیم امنیت را در منطقه صد در صد برقرار کنیم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه مراسم رژه روز ارتش، در جمع خبرنگاران در مورد شیطنت‌های ناوگان آمریکایی در منطقه اظهار داشت: ما معمولاً شیاطین را ابتدا راهنمایی می‌کنیم، اما پیام ما این است که حضور آن‌ها فقط باعث خستگی منطقه شده و نیروهای ما مراقب شیطنت‌های آن‌ها هستند.

امیر ایرانی افزود: امروز اگر در منطقه دزدی دریایی حاکم شده به دلیل حضور غیرموجه آمریکا در منطقه است و حمایت آن‌ها از دزدان دریایی منطقه را آلوده می‌کند، اما به لطف خداوند و با تلاش جمهوری اسلامی ایران در حوزه دریا توانستیم امنیت را در منطقه صد در صد برقرار کنیم و این امنیت نه تنها فقط برای ما و منطقه بلکه برای جهان است.

وی‌افزود: جالب است آن‌ها در شرایطی که کشتی‌هایشان احتیاج به کمک دارد به آن‌ها کمک نمی‌کنند، اما ما به آن‌ها هم کمک می‌کنیم و حضور آن‌ها واقعاً زیادی است و بهتر است به خانه‌های خود بروند.

امیر ایرانی ادامه داد: تجهیزاتی که در اختیار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران است از بالاترین فناوری برخودار بوده که مفهوم آن بالاترین درجه علمی کشور و نشان دهنده بالاترین درجه صنعت کشور است.

وی‌افزود: امروز جوانان غیور و دانشگاهیان عزیز ما که واقعاً به آن‌ها افتخار می‌کنم و دست آن‌ها را می‌بوسم توانستند تجهیزاتی را برای ما مهیا کنند که ما در انواع محیط‌ها و دورترین نقاط آبی جهان حضور پیدا کنیم.

وی‌تصریح‌کرد: وقتی در دریاها حضور پیدا می‌کنیم به عنوان ویترین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم کشورمان هستیم که در تمام توانمندی‌ها قدرت و اقتدار را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، بین المللی، علمی نقش دارند و ما این نقش را به درستی در تمام مأموریت‌ها ایفا می‌کنیم.

وی ادامه داد: توانستیم آنچه که پیام ملت عزیز ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که همواره حامی صلح و دوستی و حامی مظلوم و برقراری صلح جهانی بوده را به کشورهای مختلف منتقل سازیم، اما پیام ما در رزمایش‌ها به دشمن این است که ایرانیان هرگاه اراده کنند اراده خود را اجرایی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: اگر در مقاطعی صبر می‌کنند این صبر را به دستور مولای‌شان و باورهای خود اتخاذ می‌کنند و آن‌ها بدانند امروز دست مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت کشورمان علی رغم وجود مثلث تهدید، تحریم و توطئه، بلندتر از قبل است.

وی اضافه کرد: امروز هر حرکتی که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ما به طور خاص در حوزه دریا انجام می‌دهیم این نوید را می‌دهد که جهان اسلام رو به رشد و ارتقا در حوزه توانمندی و توان بخشی به جوامع منطقه و بین‌الملل است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد ۷۱ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر

س فروردین 29 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه رضا عباسپور نادری در گفتگو با خبرنگار مانا گفت: صید ماهیان استخوانی دریای خزر از پانزدهم مهر ماه ۱۴۰۱ آغاز و به طور رسمی در تاریخ پانزدهم فرودین ماه امسال خاتمه یافت. مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران، ادامه داد: با تصمیم […]

همچنین بخوانید: