افزایش 38 درصدی ترابری در مسیر بین المللی شارجه

زمان مطالعه: 2 دقیقه
 افزایش 38 درصدی ترابری در مسیر بین المللی شارجه
تین نیوز


مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از جابه جایی بیش از ۹۶۷ هزار مسافر از بنادر شرق هرمزگان خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ “حمیدرضا محمد حسینی تختی” اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با روند صعودی در ترابری مسافر در مسیرهای داخلی و بین المللی در مجموع 967 هزار و 170 مسافر به صورت ایمن و رعایت اصول دریانوردی از مسیر بنادر شرق استان رفت و آمد کرده اند.

وی بیش ترین آمار ثبت شده در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به شهید ذاکری(قشم) و هرمز با 639 هزار 93 مسافر اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش به ثبت رسیده است.

مدیر بندر شهید باهنر گفت: در جزیره  کوه های رنگین کمانی هرمز نیز،323 هزار 637 مسافر از طریق این بندر به بنادر شهید حقانی و شهید ذاکری(قشم) جابه جا شده که ۲۹ درصد افزایش داشته است.

محمدحسینی تختی افزود: مسیر دریایی  بندر شهید باهنر به بندر شارجه از ابتدای سال جاری تاکنون با ادامه روند صعودی خود در ترابری های بین المللی توانسته 4 هزار و 440 مسافر را با افزایش 38 درصدی نسبت به سال گذشته جابه جا کند.

به گفته وی؛ مسافت این سفرهای دریایی در مسیر بندرعباس به شارجه ۱۳۰ مایل دریایی (۲۴۰ کیلومتر) است که امکان ۱۱ ساعت دریانوردی در پهنه آب های خلیج فارس را برای مسافران فراهم می کند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با بیان اینکه رفت و آمد در مسیرهای دریایی منوط به شرایط جوی مناسب سفر است، تاکید کرد: هموطنان از هرگونه تردد غیرمجاز و ناایمن خودداری کرده و برای اطلاع از سفر به سامانه خبری بندر شهید باهنر مراجعه و یا با تلفن گویا 3111 تماس بگیرند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قابلیت مکران جهت تبدیل به پایتخت گردشگری اقیانوس هند

ش خرداد 20 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه علیرضا جلالزایی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: سواحل مکران با قرارگیری در حاشیه اقیانوس هند و امکان ارتباط با کشور‌های حاشیه اقیانوس هند با جمعیت ۲.۵ میلیارد نفر از ظرفیت فوق العاده‌ای برای جذب گردشگران این کشور‌ها در زمینه توریسم دریایی و ساحلی برخوردار […]

همچنین بخوانید: