پذیرش 60 دانش‌آموز در هنرستان تخصصی بنادر و دریانوردی هرمزگان/ تحصیل بیش از 1500 دانش‌آموز در ۱۲ مدرسه وابسته به اداره‌کل بنادر هرمزگان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس‌نژاد با اشاره به پذیرش 60 دانش‌آموز در هنرستان تخصصی بنادر و دریانوردی استان افزود: پذیرش این تعداد دانش‌آموز در راستای امضای تفاهم‌نامه تاسیس هنرستان تخصصی بنادر و دریانوردی و آموزش و پرورش استان انجام می‌شود.

 

وی ادامه داد: این تعداد دانش‌آموز در ۲ کلاس ۳۰ نفره در رشته‌های ناوبری و مکانیک موتورهای دریایی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ پذیرش می‌شوند.

 

 به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ هنرستان علوم و فنون دریایی شهید اصغر موسی‌زاده در شهرک شهید رجایی همجوار با منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران قرار دارد.

 

 عباس‌نژاد خاطرنشان کرد: وجود ۲ بندر بزرگ شهید رجایی و باهنر در نزدیکی این هنرستان نیز زمینه حضور دانش‌آموزان برای بازدید میدانی و آشنایی با ادوات و تجهیزات دریایی و بندری را فراهم می‌کند تا علاوه بر کسب آموزش‌های تئوری در رشته‌های یاد شده به صورت عملیاتی و حضوری نیز از تجهیزات بازدید و تخصص لازم را در همان مکان و عملی بیاموزند.

 

 وی اضافه کرد: کار ثبت نام هم در آموزش و پرورش در حال انجام است تا از اول مهرماه این هنرستان پذیرش دانش آموز داشته باشد. 

 

گفتنی است؛ در حال حاضر یک‌هزار و ۵۸۳ محصل در ۱۲ مدرسه مستقر در شهرک‌های مسکونی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مشغول به تحصیل هستند.

 

پایان پیام/

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تاکید بر راه‌‍اندازی خط مسافری دریایی بین چابهار و عمان

چ شهریور 29 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در دیدار و نشست قاسم عسکری نسب مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با سفیر ایران در عمان، ضمن معرفی ظرفیت‌های بندر چابهار، راههای توسعه مراودات تجاری دریایی بین بنادر استان و بنادر کشور عمان […]
تاکید بر راه‌‍اندازی خط مسافری دریایی بین چابهار و عمان

همچنین بخوانید: