کمبود ۴.۵ هزار دریانورد در کشور/ دریانوردان مهاجرت نکرده‌اند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مجید علی‌نازی، عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره کمبود دریانورد در ایران اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی و دریانورد در بخش کشتی‌های کمتر از ٣ هزار تن است و در این حوزه با کمبود ۴ هزار و ۵٠٠ هزار دریانورد مواجه هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در بخش کشتی‌هایی با ظرفیت بالای ٣ هزار تن با کمبود محسوس نیرو و دریانورد مواجه نیستیم چراکه در حال حاضر استقبال جوانان از  تحصیلات  چشمگیر بوده‌ است و با تفاوت حقوق و درآمد به دنبال کار دریانوردی در درجات بالاتر هستند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر گفت: در گذشته جوان‌ها کمتر به دانشگاه می‌رفتند اما امروز کمتر جوان دریانوردی تحصیلات کارشناسی ندارد و با تحصیلات هم به سراغ درجات نامحدود می‌روند. از این رو، در ظرفیت‌های کمتر از  زیر سه هزار با کمبود نیرو  رو به‌رو شده‌ایم.

علی‌نازی با اشاره به مهاجرت در بین دریانوردان تاکید کرد: مهاجرت در بخش دریانوردی کمتر از سایر مشاغل در حوزه حمل و نقل است چراکه دریانوردان حقوق و درآمد دلاری دارند و حقوق شرکت‌های داخلی با شرکت‌های تقریبا بین المللی همسانی می‌کند. از این رو مهاجرت در بین دریانوردان فراگیر نیست چراکه در ایران حقوق دلاری می‌گیرند و ریالی خرج می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

در انتظار محاکمه علنی مقصران رسوب و فاسد شدن کالاهای وارداتی در بنادر

د مهر 3 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه لازم است مشخص شود که ترک فعل های مسئولان یا ذینفعان مربوطه از محل ایستایی، رسوب و فاسد شدن کالاهای وارداتی در بنادر چه نوع و به چه میزان خسارت به مردم وارد آورده است. منبع

همچنین بخوانید: