دیدار هیأت اقتصادی افغانستان به ریاست ملا عبدالغنی برادر با دبیر شورایعالی مناطق آزاد ایران

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/سیستان و بلوچستان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در نشست هیأت عالی‌رتبه افغانستان در بندر چابهار گفت: توافقنامه بلند مدت سرمایه‌گذاری بین ایران و افغانستان با محوریت منطقه آزادچابهار در حال شکل گیری است.

 حجت الله عبدالملکی شامگاه پنجشنبه در دیدار با عبدالغنی برادر در نشست هیأت عالی‌رتبه افغانستان در بندر چابهار ضمن اشاره به اینکه ایران و افغانستان ۲ کشور بسیار مهم در حوزه تمدن اسلامی هستند و اشتراکات فرهنگی زیادی دارند، بستر مناسبی برای توسعه تعاملات اقتصادی نیز می‌توانند باشند.

وی ادامه داد: این توافق بلندمدت در زمینه حمل و نقل، لجستیک، فراوری محصولات مختلف است و مسوولان کشور افغانستان بر توافق بلند مدت تاکید دارند و چون سودآوری در بلندمدت هست ما هم بر این توافق تاکید داریم تا سرمایه گذاری شکل گرفته و ایجاد زیرساخت بنفع هر ۲ طرف باشد.

وی افزود: سرزمین جمهوری اسلامی ایران بهترین مسیر منطقه برای توسعه ترانزیت دریایی هست و این مهم برای کشورهای منطقه کاربردی و پر منافع خواهد بود.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: انتخاب ایران از سمت افغانستان برای توسعه همکاری نشان‌دهنده فهم و درایت مسئولین این کشور است و ضمن استقبال از این موضوع، آمادگی ایران را جهت تعمیق همکاری‌های اقتصادی و ترانزیتی به صورت بلند مدت با هدف تامین زیرساخت مناسب و سود دهی اعلام کرد.

این هیأت که به ریاست ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی ریاست الوزراء افغانستان، به همراه سرپرست وزارتخانه‌های مالیه، ترانسپورت، صنعت و تجارت و تعدادی از مسئولان ادارات و بخش‌های مرتبط اقتصادی و ترانزیتی به چابهار سفر کرده بود پس از بازدید از زیرساخت‌های بندر و منطقه آزاد، در نشست مشترک با مسئولان راه‌های سرمایه گذاری را بررسی کردند.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۲۶۸ هزار گردشگر داخلی و خارجی از جزایر هنگام و لارک دیدن کردند

ج آبان 19 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقهقشم – ایرنا – مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم گفت: ۲۶۸ هزار و ۶۱۲ گردشگر داخلی و خارجی از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه با استفاده از شناورهای سبک ایمن و قایق های تفریحی مجاز از جاذبه های طبیعی و تاریخی جزایر هنگام و لارک […]

همچنین بخوانید: