رویت ۹ جنگنده و کشتی نظامی چین اطراف جزیره تایوان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آنی، وزارت دفاع جزیره تایوان امروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فعالیت های نظامی چین در اطراف این جزیره کماکان ادامه دارد.

وزارت دفاع تایوان روز شنبه اعلام کرد که ۹ فروند هواپیمای نیروی هوایی چین و کشتی نظامی این کشور را در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه دفاع هوایی این جزیره مشاهده کرده است.

این خبرگزاری اضافه کرد: تایوان ۷ هواپیمای نظامی چینی و ۲ کشتی نیروی دریایی را شناسایی کرده است.

روایت تایوان درباره تحرکات نظامی چین نزدیک این جزیره در شرایطی مطرح شده که چند ماه پیش اعلام شد که برای نخستین بار پس از سفر «نانسی پلوسی» رییس وقت مجلس نمایندگان آمریکا به تایپه، دو کشتی جنگی متعلق به نیروی دریایی آمریکا از تنگه تایوان عبور کرده اند؛ سفری که به گفته مقامات چین، ناقض سیاست «چین واحد» است.

این در حالی است که ارتش چین پیشتر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در پاسخ به سفر هیات آمریکایی به تایوان، رزمایش نظامی جدیدی در آب‌ ها و آسمان اطراف تایوان برگزار می کند.

ارتش چین با بیان اینکه «در این رزمایش سلاح‌ها و تسلیحات گوناگون آزمایش خواهد شد»، افزود: این رزمایش، اقدام نظامی استاندارد و در پاسخ به تغییر شرایط در تنگه تایوان است.

به فاصله کمتر از ۲ هفته پس از سفر جنجالی پلوسی، چند سناتور آمریکایی و فرانسوی به این جزیره سفر کردند؛ این در حالی است که فرماندار ایالت ایندیانای آمریکا نیز پیشتر وارد تایوان شده بود؛ سفرهایی که پس لرزه‌های بی ثبات کننده آن در منطقه شرق آسیا همچنان ادامه دارد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یک هزار میلیارد ریال به پلاژ بانوان دیلم اختصاص یافت

ش دی 2 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقهگناوه – مرین‌پرس – فرماندار دیلم گفت: مطالبه‌ به‌ حق بانوان شهرستان داشتن یک پلاژ اختصاصی است که با نگاه ویژه دولت سیزدهم، یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای احداث آن اختصاص یافت. منبع

همچنین بخوانید: