حمایت شیلات از خسارت دیدگان حادثه آتش سوزی بندر صیادی سلخ قشم

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل شیلات هرمزگان پیرو دستور معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به همراه مشاور و مدیرکل امور استان‌ های سازمان شیلات ایران به عنوان نماینده ویژه رئیس سازمان شیلات ایران از محل آتش سوزی در بندر صیادی صلخ بازدید کردند.

به گزارش مارین نیوز، مسعود بارانی در این بازدید با اشاره به اینکه بندر صیادی صلخ یکی از بنادر صیادی تاثیر گذار استان است گفت: مدیریت این بندر صیادی طبق قانون به بخش غیر دولتی (تعاونی صیادی) واگذار شده است.

وی تصریح کرد: این بندر صیادی با بیش از ۲۰۰فروند شناور صیادی و بالغ بر هزار وپانصد نفر صیاد بخشی از صید شهرستان قشم را به خود اختصاص داده است‌.

بارانی با اشاره به اینکه از هیچ تلاشی برای حمایت از صیادان خسارت دیده دریغ نخواهیم کرد گفت: پیگیری های اولیه از شرکت های بیمه جهت جبران خسارت آغاز شده است.

در ادامه نماینده ویژه معاون وزير و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: بدون شک تا انتها در کنار صیادان و خسارت دیدگان حادثه آتش سوزی بندر صیادی صلخ هستیم.

مشاور رئیس سازمان شیلات ایران و مدیرکل امور استانهای شیلات ایران از تشکیل ستاد مدیریت بحران در این راستا خبر داد و افزود: برای کمک به خسارت دیدگان رایزنی با بانک ها جهت تامین تسهیلات مورد نیاز در دستور کار می باشد و پیگیری های لازم صورت خواهد پذیرفت.

دهقانی گفت: امید داریم از طریق هماهنگی با دستگاه‌های مرتبط استانی و ملی بتوانیم شرایط انجام مساعدت های لازم جهت رفع مشکلات این عزیزان فراهم سازیم.

۱۳ فروند لنج بعد از ظهر روز گذشته ۱۶ دیماه در اسکله صیادی بندر سلخ واقع در ساحل جنوبی جزیره قشم طعمه حریق شد که در این حادثه شناورهای لنج صیادی بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد، یک دستگاه خودروی چینی تیگو، ۱۰ دستگاه موتور سیکلت و بخشی از سایه بان این اسکله صیادی دچار حریق شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عقب‌نشینی کشتی‌های شرکت مرسک از دریای سرخ

ی دی 17 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش سی نیوز، به نقل از رویترز، شرکت دانمارکی مرسک در روز پنجشنبه اعلام کرد 4 کشتی از 5 کشتی باری که در دریای سرخ گیر افتاده بودند را به سمت کانال سوئز باز می‌گرداند و مسیر طولانی‌تر آفریقا را برای دوری از احتمال حمله […]

همچنین بخوانید: