آب‌های شمال غرب خلیج فارس مواج و متلاطم است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: آب‌های شمال غرب خلیج فارس، نوار ساحلی خوزستان، خور‌ها و مناطق آبراهی متصل به دریا مواج و متلاطم است.

آب‌های شمال غرب خلیج فارس مواج و متلاطم است

محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، این وضعیت تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
وی با اعلام وضعیت نارنجی هواشناسی اظهار داشت: انتظار می‌رود ارتفاع موج در مناطق فراساحل تا ۲ متر نیز برسد از این رو به ملوانان و صیادان توصیه می‌شود در روز‌های پیشِ رو  سفر‌های دریایی خود را محدود کنند.
مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه افزود: به علت وزش باد‌های متوسط تا شدید، احتمال آسیب رسیدن به تاسیسات فراساحل، واژگونی قایق‌های کوچک صیادی در آبراه‌های اروندرود، بهمنشیر و پاره شدن تور‌های صیادی وجود دارد.
سبزه زاری همچنین از قایق‌ها و شناور‌های گردشگری در نوار ساحلی خوزستان خواست فعالیت خود را متوقف کنند.
وی گفت: وزش باد، رعد وبرق و بارش‌های پراکنده، مه صبحگاهی و شبانگاهی پدیده غالب در مناطق ساحلی خوزستان خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه افزود: احتمال اختلال در نشست و برخاست هواپیما‌های مسافری در فرودگاه‌های ماهشهر و آبادان به علت مه آلودگی و کاهش دید افقی وجود دارد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نرم‌ افزار جامع بندری به‌ زودی بهره‌ برداری می‌ شود

س بهمن 10 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه تین نیوز مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه «نرم افزار جامع بندری» به صورت یکپارچه سال آینده به بهره برداری می رسد، گفت: این نرم افزار برای این است که درکنار اقدامات دولت برای پنجره صدور مجوز، به صورت شفاف خدمات دریایی و بندری […]

همچنین بخوانید: