تعمیر 26 فروند شناور در یارد شرکت پرشیا هرمز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تعمیر 26 فروند شناور در یارد شرکت پرشیا هرمز

مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتیرانی ج.ا.ا: بیشتر تعمیرات اساسی شامل تعمیرات شفت و پروانه کشتی، تعویض ورق، تعمیر مکانیکی و موتوری کشتی و.. بوده است.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز یادآور شد:‌ از ابتدای سال تاکنون، تعمیرات 26 فروند شناور در پرشیا هرمز انجام شده است. بر این اساس، تعمیرات هفت فروند از این شناور‌ها در داک دلفین انجام شده که 4 مورد آن متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مابقی به شرکت­های بخش­ خصوصی تعلق دارند، ضمن اینکه سایر کشتی‌ها نیز با استفاده از سینکرولیفت (بالابر کشتی) به پارکینگ تعمیرات منتقل شده‌اند.

وی افزود: بیشتر تعمیرات اساسی کشتی‌ها در یارد این شرکت شامل تعمیرات شفت و پروانه کشتی، تعویض ورق، تعمیر مکانیکی و موتوری کشتی، تأسیسات و لوله کشی، تعمیرات الکترونیک، برق، ابزار دقیق و سندبلاست و رنگ است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر کیفیت تعمیرات پرشیا هرمز با دیگر یارد‌های منطقه قابلیت رقابت دارد؛ چرا‌که بر‌اساس استاندارد‌های جهانی و زیر نظارت مؤسسات رده بندی بین‌­المللی صورت می­‌گیرد.

مدیرعامل پرشیا هرمز با اشاره به این‌که با جذب 900 نفر نیرو اشتغال قابل توجهی در منطقه هرمزگان ایجاد شده است، گفت: به لحاظ زمان­بندی انجام فرآیند‌های کاری، شرایط نسبت به گذشته بهبود یافته و برای هر شناور، برنامه زمانبندی تهیه و در زمان اجرا به روزرسانی می‌شود.

وی بیان کرد: از نظر هزینه، قیمت و کیفیت خدمات، با یارد‌های منطقه توان رقابت داریم و امیدواریم در آینده در کنار یارد‌های بزرگ دنیا جایگاه ویژه‌­ای کسب کنیم.

وی با اشاره به تجهیزات داک شناور دلفین (حوضچه شناور) همچنین سیستم سینکرولیفت (بالابر کشتی) و سه پارکینگ تعمیراتی که در اختیار این شرکت است، اضافه کرد: حوضچه شناور پرشیا هرمز در ابعاد 240 در 42 متر، با قابلیت بالابری 28 هزار تُن برای شناور‌های با حداکثر ظرفیت باربری 80 هزار تُن مناسب است همچنین سینکرولیفت دارای ابعاد 170 در 32  متر و با قابلیت بالابری 11 هزار تُن است که الان توان جابه­‌جایی ظرفیت را تا پنج هزار تُن دارد.

مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز با بیان این‌که تعمیر شناور‌های متوسط و کوچک را نیز انجام می‌دهیم، گفت: از جمله شناور‌های تعمیری در پرشیا هرمز می‌توان به شناور‌های سوخت­‌رسان متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد که  در حال خدمات دهی به شناور‌های این گروه هستند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حیاتی‌ترین آبراه‌های جهان برای تجارت جهانی

ش بهمن 28 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه در سال‌های اخیر، حوادث متعدد مهم‌ترین آبراه‌های تجاری جهان را مختل کرده و زنجیره‌های تامین را در سراسر صنایع و اقتصادها تحت تاثیر قرار داده است. .   به گزارش مانا، این تحولات شامل قرنطینه‌های همه گیر COVID-۱۹، گیر افتادن Ever Given در کانال سوئز، خشکسالی […]
حیاتی‌ترین آبراه‌های جهان برای تجارت جهانی

همچنین بخوانید: