ساخت طولانی‌ ترین دیوار حفاظتی در جنوب شرق کشور

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای جلوگیری از فرسایش اراضی در پس کرانه‌های دریای مکران و ایمن سازی تاسیسات و زیربنا‌های بندری در بندر چابهار، دیوار حفاظت ساحلی با اعتبار اولیه دو هزارو ۷۰۰ میلیارد ریال از ضلع شرقی بندر شهید بهشتی تا ضلع غربی بندرشهیدبهشتی درکنار دریای اقیانوسی ساخته شد.

عسکری نسب تصریح کرد: عملیات ساخت طرح دیوار حفاظت ساحلی بندر شهید بهشتی از سال ۱۳۹۸ آغاز شده و اعتبارات ساخت آن از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی پیش بینی شده بود.

وی افزود: با ساخت این دیوار حفاظتی، علاوه بر اینکه بندر شهید بهشتی از امواج و طوفان‌های حاره‌ای در امان خواهد بود، شهر چابهار نیز از خطرات و آسیب‌های احتمالی طوفان‌های حاره‌ای ایمن خواهد شد.

مدیر کل بنادر و‌دریانوردی سیستان و ‌بلوچستان عنوان کرد: از آنجایی که بخش بسیار زیادی از کریدور شرقی بندر شهید بهشتی و خط راه آهن زاهدان چابهار از نزدیک دریای اقیانوسی (دریابزرگ) میگذرد، با بودن این دایک حفاظتی رفت و آمد کامیون‌های حمل کالا‌های ترانزیتی و قطار، در آینده‌ای نزدیک پس از اتمام خط راه آهن و کریدور، آسان می شود.

عسکری نسب گفت: با ساخت و‌ تکمیل دیوار حفاظت ساحلی، دوازده و نیم هکتار اراضی نیز از دریا استحصال شده است که با الحاق این اراضی به بندر شهید بهشتی، مساحت بندر گسترش می‌یابد و توسعه زیربنا‌های اقتصادی و سرمایه گذاری هم چند برابر خواهدشد.

وی خاطر نشان کرد: در ساخت این ابر طرح، بیش از یک میلیون و دویست هزار متر مکعب مصالح سنگ مغزی و سنگ فیلتر، بیش از شش هزارتن بتن پیش ساخته سیمانی استفاده شده است که این مصالح طبق آخرین استاندارد‌های روز دنیا و پس از آزمایش‌های فنی و کارشناسی از آنها در ساخت استفاده شده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخلیه نگله های سنگین و فوق سنگین در بندر چابهار

ج اسفند 4 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین شهدادی با اشاره به ایجاد واحدهای عظیم پتروشیمی در سواحل مکران از تخلیه محموله های سنگین و فوق سنگین وارداتی مورد نیاز راه اندازی این پروژه های صنعتی در بندر چابهار خبر داد‌. معاون امور […]
تخلیه نگله های سنگین و فوق سنگین در بندر چابهار

همچنین بخوانید: