دولت نجات ملی یمن حمله به کابل های دریایی را تکذیب کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دولت نجات ملی یمن حمله به کابل های دریایی را تکذیب کرد

«حزام الاسد» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن در واکنش به ادعاهای رسانه‌ای، گفت یمن به کابل‌های اینترنتی حمله نکرده و بارها بر این مساله تاکید کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، جنبش انصارالله یمن روز گذشته حمله به کابل‌های زیردریایی اینترنت جهانی در دریای سرخ را تکذیب کرد.

«حزام الاسد» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن در واکنش به ادعاهای رسانه‌ای، گفت یمن به کابل‌های اینترنتی حمله نکرده و بارها بر این مساله تاکید کرده است.

به نقل از شفق نیوز، الاسد افزود هدف از این شایعات این است که واشنگتن، تل‌آویو و لندن به جای توقف جنگ نسل‌کشی ارتش رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه که با حمایت آمریکا و غرب مرتکب می‌شود، افکار جهانی را علیه انصارالله تحریک کنند.

به گزارش ایسنا، او در واکنش به خبرها درباره بروز نقص در سیستم کابلی که از دریای سرخ می‌گذرد، تأکید کرد «آمریکا، اسرائیل و انگلیس این روایت را برای تحریک افکار عمومی علیه یمن ترویج می‌کنند».

روز دوشنبه شرکت مخابراتی بین‌المللی «سیکام» از بروز نقض در زیرساخت خود در دریای سرخ خبر داد که سیستم کابلی آفریقا را تحت تاثیر قرار داد.

در این باره شک و تردیدها متوجه منطقه فعالیت انصارالله یمن به عنوان مکان احتمالی برای خرابی شد و اگرچه علت قطعی هنوز تایید نشده است اما تمرکز بر تنش‌های جاری در منطقه است.

این شرکت اعلام کرد روز شنبه بخشی از سیستم کابلی که از دریای سرخ می‌گذرد از کار افتاد و جریان اطلاعات بین آفریقا و اروپا را تحت تأثیر قرار داد.

در همین راستا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله نیز دلایل آسیب دیدن کابل‌های اینترنتی طی روز شنبه را تکذیب کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد یمن تمایل دارد که همه کابل‌ها و خدمات آن از هر خطری در امان بمانند و مشتاق ارائه تسهیلات لازم برای نگهداری از این کابل‌هاست.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت نجات ملی یمن اعلام کرد تصمیم ممانعت از عبور کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی شامل دیگر کشتی‌ها نمی‌شود.

از زمان حمله رژیم صهیونیستی به مردم غزه، ارتش یمن اعلام کرده تا زمان توقف جنگ غزه و لغو محاصره این باریکه، کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چرا عملکرد بندر چابهار با معیارهای یک بندر اقیانوسی انطباق ندارد؟

پ اسفند 10 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه تین نیوز   آن را مجهزترین و پیشرفته ترین بندر اقیانوسی ایران زمین در کرانه مکران می خوانند؛ اما آنچه گفته و تعریف و تمجید می شود کجا و آنچه در واقعیت به چشم می آید کجا! این دردانه بنادر ایران که در سال 1395 مقامات […]

همچنین بخوانید: