نجات افراد مضطر در مناطق کم عمق مهم ترین کاربر‌ی شناور نجات است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

نجات افراد مضطر در مناطق کم عمق مهم ترین کاربر‌ی شناور نجات است
تین نیوز


معاون فنی و نگهداری اداره‌ کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با اتمام عملیات بازسازی یک فروند شناور جستجو و نجات در سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی، این شناور به چرخه فعالیت‌ های دریایی بازگشت.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردری هرمزگان ؛ “مهدی بروغنی” روز دوشنبه ۲۷ فروردین‌ماه جاری افزود : یک فروند شناور جستجو و نجات سبک وزن و پرسرعت معروف به Rib مخصوص انجام عملیات در نقاط کم عمق و سواحل پس از بازسازی در سرسره بندر شهید رجایی به آب اندازی شد.‌

وی در توضیح مشخصات فنی شناور یاد شده گفت: این شناور با آبخور کمتر از نیم متر و سبک وزن بعد از نصب کولار به آب اندازی شد تا بعد از انجام سایر تنظیمات آماده به کار  شود.

معاون فنی و نگهداری اداره‌ کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد : این شناور با سرعت حداکثر ۴۰ گره دریایی دارای هشت متر طول، سه متر عرض و ۳۰ سانتیمتر آبخور است.

بروغنی مهم‌ ترین ماموریت و کاربر‌ی این شناور را نجات افراد مضطر در مناطق کم‌ عمق و سواحل عنوان کرد که سایر شناورها قادر به انجام عملیات جستجو و نجات در آن مناطق  نیستند.

خاطرنشان می‌ شود ؛ نیمه فروردین‌ ماه امسال نیز با پایان کار تعمیرات اساسی و زیر آبی یدک‌کش‌ های ‘محرم و عسلویه ۲ از بندر بوشهر’ در سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی، این دو یدک‌کش نیز به چرخه خدمات دریایی برگشتند.

‘سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی’ علاوه بر یدک‌کش‌ های خود در راستای حفظ و ارتقا توان عملیاتی بنادر کشور اقدام به انجام تعمیرات شناورهای سایر بنادر کرده و سهم به‌ سزایی در اشتغال، افزایش توان علمی و فنی و تعمیراتی نیروهای بومی کشور را به خود اختصاص داده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عملیات بندری وسایل نقلیه در بنادر شرق هرمزگان هوشمند سازی شد

د فروردین 27 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه تین نیوز مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از هوشمندسازی عملیات بندری (سامانه های ورود و خروج وسایل نقلیه) در راستای کاهش ترافیک و تسریع در ارائه خدمات بهینه به صاحبان کالا در بنادر شرق این استان خبر داد.  به گزارش تین نیوز […]

همچنین بخوانید: