محصولات جدیدی در حوزه پدافند هوایی شناورها معرفی می‌کنیم

وزیر دفاع با بیان اینکه در صنعت پدافند هوایی به پیشرفت‌های خوبی در سامانه های پدافندی ضد کروز و سامانه های چابک پدافند هوایی دست یافته ایم، گفت: محصولات جدیدی در زمینه پدافند هوایی شناورها معرفی خواهیم کرد.

امیر حاتمی وزیر دفاع
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، وزیر دفاع گفت: صنعت دفاعی ما یک صنعت بومی و پویاست و در همه حوزه ها روند پیشرفت مناسب و مستمری را دارد لیکن اولویت هایی که داریم روی میزان پیشرفت در حوزه های مختلف در مقاطع زمانی متفاوت است . در برنامه چهار ساله وزارت دفاع که در سال پایانی آن هستیم اولویت بر ارتقای قابلیت های دفاع راهبردی قرار داده شده نه به این معنی که حوزه های غیر راهبردی کنار گذاشته شوند.

امیر حاتمی ادامه داد: سال گذشته دستاوردهای ارزشمندی در حوزه موشکی داشتیم که چند روز پیش رونمایی شدند هم در موشکهای بالستیک سوخت جامد که قدرت تاکتیکی بالایی دارد و هم در موشکهای کروز دریایی با برد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر که به یادبود دو شهید عزیزمان یعنی شهید سپهبد سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس نام این دو قهرمان ملی ایران و عراق بر آنها گذاشته شد. بلا تردید این قدرت تاکتیکی در افزایش قابلیتهای راهبردی ما موثر خواهد بود.

وی ابراز کرد: در صنعت پدافند هوایی روند توسعه همچنان ادامه دارد و پیشرفتهای خوبی در سامانه های پدافندی ضد کروز و سامانه های چابک پدافند هوایی دست یافته ایم و محصولات جدیدی در زمینه پدافند هوایی شناورها معرفی خواهیم کرد.

وزیر دفاع تصریح کرد: در موشکهای ضد زره به تنوع و قابلیتهای بسیار خوبی دست یافته ایم . هوشمند سازی مهمات از دیگر رویکردهایی بوده که موفقیتهای خوبی هم داشته است. انواع خودروها و تجهیزات زرهی در داخل تولید می شود که شامل تانک ، نفربر و خودروهای تخصصی و تاکتیکی می شود.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: در صنعت هوایی با معرفی جت آموزشی یاسین و با رسیدن آن به مرحله تولید ، چرخه کامل هواپیماهای آموزشی خلبانی را بومی می کنیم . در این صنعت هم اکنون هم جنگنده سبک و هم بالگرد بومی داریم و در رابطه با موتور هواپیما نیز گام های خوبی برداشته ایم و خط تولید اولین موتور توربوجت ملی راه اندازی شد و اولین موتور توربوفن سبک نیز بومی سازی شد. در این صنعت در زمینه پهپاد پیشرفتهای بسیار خوبی داریم و در رده قدرتهای اول جهان قرار گرفته ایم.

وزیر دفاع در پایان گفت: در صنعت دریایی انواع شناورهای سطحی و زیر سطحی را طراحی و تولید کرده ایم و به ویژه در زمینه تسلیح شناورها به انواع تسلیحات پیشرفته گام های محکمی برداشته ایم که نمونه آن موشک کروز دریایی ابومهدی با برد بیش از هزار کیلومتر است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد ۴۰ برابری تولیدات شیلات پس از انقلاب

س شهریور 4 , 1399
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: تولیدات شیلاتی کشور در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ ۴۰ برابر رشد یافته است که روند شتابنده‌ای را در حوزه آبزی‌پروری نشان می‌دهد.
آبزیان و ماهی و میگو

شاید برای شما جالب باشد