استقرار کشتی جنگی هند در دریای چین جنوبی پس از تنش‌ها

پس از درگیری‌ها در منطقه مورد مناقشه لداخ واقع در شمال هند، کشتی جنگی نیروی دریایی هند در دریای چین جنوبی مستقر شده است.

ناو هواپیمابر ویکرامادیتیا نیروی دریایی هند - INS Vikramaditya
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، پس از درگیری‌های ۱۵ ژوئن بین نیروهای هند و چین در دره گالوان، واقع در لداخ که مورد مناقشه بین هند و چین است، نیروی دریایی هند یک کشتی جنگی را به دریای چین جنوبی اعزام کرد.

دولت چین مخالف حضور ناوگان نیروی دریایی هند در منطقه‌ای است که مورد ادعای پکن است.

یک منبع دولتی در دهلی‌نو گفت: پس از درگیری‌ها در لداخ که با کشته شدن ۲۰ سرباز هندی همراه بود، نیروی دریایی این کشور یکی از کشتی‌های جنگی خود را به دریای چین جنوبی اعزام کرده که نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین با حضورش در آنجا مخالف است چون منطقه را بخشی از قلمروی خود می‌داند.

استقرار این کشتی جنگی بر تشکیلات امنیتی و نیروی دریایی چین در منطقه تاثیر می‌گذارد.

کشتی جنگی نیروی دریایی هند در زمان حضورش در منطقه با استفاده از سیستم‌های ارتباطی امن با آمریکایی‌ها ارتباط برقرار می‌کند. این کشتی جنگی نیروی دریایی هند در بخشی از مانورهای منظم نظامی، از وضعیت تحرکات ناوهای نظامی سایر کشورها در منطقه مطلع می‌شود.

منابع مطلع دولت دهلی‌نو گفته‌اند، نیروی دریایی این کشور قابلیت بررسی هرگونه اقدام از سوی دشمنان در منطقه را دارد و استقرار این کشتی جنگی در دریای چین جنوبی به کنترل وضعیت کمک می‌کند. همچنین نیروی دریایی هند قصد دارد تا سایر تجهیزات زیرآبی و سیستم‌های پهپادی و حسگرها را در منطقه مستقر کند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کاهش ۸۲ درصدی واردات نفت چین از ایران

د شهریور 10 , 1399
گزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی به این کشور حکایت دارد.
نفتکش

شاید برای شما جالب باشد