آتش سوزی یک ناو نظامی آمریکا در فیلیپین

ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا پس از چند روز پنهانکاری از وقوع آتش سوزی در یک ناو جنگی این کشور در دریای فیلیپین طی روزهای گذشته که ۱۳ زخمی برجا گذاشت، خبر داد.

موشک پرتاب عمود ناو یواس‌اس انتیتام (سی‌جی-۵۴)
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، وزارت دفاع آمریکا پس از چند روز پنهان کاری خبر آتش سوزی یک ناو نظامی این کشور را در دریای فیلیپین منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که در پی آتش سوزی در یک ناو جنگی آمریکا طی روزهای گذشته سیزده ملوان کشتی جنگی متعلق به این ناوگان زخمی شدند.

سخنگوی ناوگان هفتم دریایی آمریکا در عین حال مدعی شد در این حادثه سیزده ملوان ناو موشک‌انداز «آنتیتام» تنها به صورت سطحی دچار آسیب شدند.

ناو یواس‌اس انتیتام (سی‌جی-۵۴) نیروی دریایی آمریکا

وی همچنین ادعا کرد که خدمه ناو جنگی آمریکا این آتش سوزی را که در موتورخانه این ناو موشک‌انداز روی داده بود، به سرعت مهار کردند و این ناو هم اکنون در وضعیت عملیاتی به سر می‌برد.

گفتنی است که این دومین آتش سوزی برای نیروی دریایی آمریکا طی یک هفته گذشته است.

پیش از این و در تاریخ ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) نیز آتش سوزی در کشتی «یواس‌سی‌جی‌سی وائشه» به زخمی شدن ۵ نظامی نیروی دریایی آمریکا منجر گردید.

تجهیزات موشکی ناو موشک‌انداز یواس‌اس انتیتام (سی‌جی-۵۴)

به گزارش مارین‌پرس، یواس‌اس انتیتام (سی‌جی-۵۴) (به انگلیسی: (USS Antietam (CG-54) یک کشتی است که طول آن 567 فوت (167 متر) است. این کشتی در سال ۱۹۸۶ ساخته شد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حقوق دریانوردان و ملوانان ساماندهی می‌شود

چ مهر 9 , 1399
رئیس کمیته بنادر و دریانوردی مجلس شورای اسلامی از توجه ویژه به ساماندهی حقوق و دستمزد دریانوردان و ملوانان خبر داد و گفت: حمایت از دریانوردان و ملوانان به عنوان کار ویژه این کمیته تعریف شده است.
ناوگان ایرانی دریانورد ایرانی

شاید برای شما جالب باشد